Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Stephane Antiga: Już nie będzie taryfy ulgowej

Stephane Antiga: Już nie będzie taryfy ulgowej

fot. Arkadiusz Buczyński

– Będę miał do dyspozycji wszystkich zawodników i duże pole manewru przy zmianach. Mamy jeszcze tydzień i jestem przekonany, że dobrze go wykorzystamy – mówi przed turniejem w Krakowie Stephane Antiga. – Najważniejsze są dla nas igrzyska, ale Final Six też traktujemy priorytetowo – dodaje selekcjoner na łamach Przeglądu Sportowego.

Naprawdę nie jest pan zaniepokojony wynikami i grą reprezentacji Polski w Lidze Światowej? W rundzie interkontynentalnej wygraliście tylko trzy z dziewięciu spotkań. To najgorszy wynik biało-czerwonych w tych rozgrywkach, odkąd przejął pan kadrę.Stephane Antiga:Statystyki nie są może budujące, ale zapewniam, że nie ma powodów do obaw. W żadnym meczu tegorocznej Ligi Światowej nie zagraliśmy w optymalnym ustawieniu, a na dodatek cały czas byliśmy w ostrym treningu. Wyniki nie były dla mnie sprawą priorytetową. Przede wszystkich musieliśmy wyleczyć kontuzjowanych graczy, a tym najbardziej zmęczonym dać chwilę wytchnienia. Potem postawiliśmy na mocny trening, który zabił w zawodnikach świeżość i dynamikę. Stąd porażki. Jestem jednak pewien, że podczas turnieju finałowego w Krakowie będziemy grali lepiej. Do składu wrócą wszyscy zawodnicy i zobaczycie lepszą wersję reprezentacji Polski.

Inne zespoły, które awansowały do Final Six, też eksperymentowały ze składem i – z wyjątkiem Serbii – również szykują formę na igrzyska. Mimo to prezentowały się lepiej niż Polska.

– To prawda, ale poza nami tylko Francuzi mieli za sobą start w ciężkim turnieju w Tokio. Brazylijczycy, Amerykanie, Włosi i Serbowie spokojnie mogli przygotowywać się do Ligi Światowej. My mieliśmy zupełnie inne cele, które mogliśmy zrealizować dzięki temu, że występujemy w Final Six jako gospodarze. Mecz z Francją w Nancy był naszym najlepszym od powrotu z Tokio, a na koniec pokonaliśmy Belgów, choć naprawdę prezentują wysoki poziom. Pokonali Francję, urwali punkty Brazylijczykom i Amerykanom.

Do Nancy zabrał pan Mateusza Mikę i Fabiana Drzyzgę, ale żaden we Francji nie zagrał. Nie są jeszcze gotowi, by pomóc zespołowi?

– Fabian był poza składem, ale już trenuje i jest gotowy do gry. Mateusz podczas zajęć też już skacze i wszystko wskazuje na to, że w Krakowie obaj będą już mogli grać.

Mika pojawi się w szóstce?

Nie wiem. Czym innym jest gotowość do treningów bez bólu, czym innym uzyskanie odpowiedniej formy. Mateusz jest dla nas bardzo ważny, ale jeśli będzie spisywał się słabiej od kolegów, siądzie na ławce.

Cały wywiad Kamila Drąga w serwisie przegladsportowy.pl

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved