Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Stephane Antiga: Jeszcze nie wszystko jest dopięte

Stephane Antiga: Jeszcze nie wszystko jest dopięte

fot. KS Developres Rzeszów

Coraz więcej informacji na temat budowy drużyny Developresu dociera z Rzeszowa. Wiemy już, że sztab szkoleniowy pozostanie w niezmienionym składzie. Głównodowodzącym zostanie oczywiście Stephane Antiga, który mimo ofert z innych klubów, zdecydował się na pozostanie w Rzeszowie. Teraz przed nim i zarządem klubu wyzwanie skompletowania składu na kolejny sezon.

– Chcieliśmy, żeby trener Antiga nadal u nas pracował, bo uważamy, że w ostatnim sezonie wykonał z dziewczynami świetną pracę, a drużyna zrobiła ogromny postęp. Co by nie mówić, trener w całym sezonie ligowym przegrał tylko jeden mecz. Nasz zespół pokazał się też z dobrej strony w Pucharze CEV, byliśmy w finale Pucharu Polski – powiedział Marek Pieniążek, wiceprezes KS Developres.Sam Antiga potwierdził, że obowiązuje go trzyletni kontrakt i z jego strony od razu była wola jego kontynuacji. Nie ukrywa, że kilka klubów z Polski i zagranicy było zainteresowanych jego usługami, ale zarówno on, jak i jego manager nie podejmowali rozmów, wiedząc że trener pozostanie w Rzeszowie. Francuz jest również zadowolony z tego, że skład sztabu się nie zmieni. Szkoleniowiec uważa, że to zgrany zespół, który będzie mógł kontynuować walkę o tytuły i medale.

Antiga nie ma jeszcze dopiętej drużyny na przyszły sezon. Mówi o tym, że ma wizję zespołu, ale musi jeszcze zaczekać na ostateczne rozwiązanie kwestii transferowych. Mówi się o tym, że klub zasilić ma sześć lub siedem nowych zawodniczek. – Krok po kroku budujemy zespół i powoli będziemy go przedstawiać kibicom. Około polowa zawodniczek z ostatniego sezonu zostanie z nami na kolejny – mówi Antiga. – Czy już wiem, jaki będzie skład? Wiem, jaki chciałbym, żeby był, ale nie wszystko jest jeszcze dopięte. Mogę powiedzieć jedno, to będzie bardzo podobny zespół do tego, z którym dotychczas pracowałem, czyli bardzo mocny. 

W Developresie mają pozostać Gabriela Polańska,Aleksandra Krzos i Daria Przybyła. Blisko nowej umowy jest też Jelena Blagojević. Na potwierdzenie tych informacji przez klub musimy jeszcze trochę poczekać. Wiadomo, że zespół opuści Katarzyna Zaroślińska-Król, która najprawdopodobniej podpisze kontrakt z ŁKS-em Commercecon Łódź. Z Rzeszowem pożegnają się również Michaela Mlejnkova i Ali Frantti. Skoro dwie zagraniczne siatkarki odchodzą z klubu, to można się spodziewać, że w Developresie pojawią się nowe zawodniczki spoza Polski.

źródło: inf. własna, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved