Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Stephane Antiga: Jesteśmy w stanie grać lepiej

Stephane Antiga: Jesteśmy w stanie grać lepiej

fot. FIVB

– Jesteśmy w stanie grać lepiej, nawet dużo lepiej. Mecz z Jastrzębskim był ważny, gdyż miał wpływ na to, by skończyć na drugim miejscu w tabeli. Nie byliśmy strasznie skuteczni w ataku, robiliśmy też dużo błędów na zagrywce – powiedział po spotkaniu z Jastrzębskim Węglem trener ONICO Warszawa, Stephane Antiga.

Pojedynek pomiędzy Jastrzębskim Węglem a ONICO był istotny w kontekście walki o drugie miejsce w tabeli PlusLigi po rundzie zasadniczej, premiowane bezpośrednim awansem do półfinału. Starcie takiej wagi nie dostarczyło jednak wielu emocji, gdyż gracze stołecznego klubu pewnie poradzili sobie z przeciwnikiem pieczętując tym samym ominięcie pierwszej fazy play-off.Mimo przekonującego zwycięstwa Stephane Antiga widzi rezerwy w swoim zespole. – Jesteśmy w stanie grać lepiej, nawet dużo lepiej. Mecz z Jastrzębskim był ważny, gdyż miał wpływ na to, by skończyć na drugim miejscu w tabeli. Nie byliśmy strasznie skuteczni w ataku, robiliśmy też dużo błędów na zagrywce. Najważniejsze jest dla nas, że wygraliśmy we własnej hali i na pewno zakończymy rundę zasadniczą na drugim miejscu, a to naprawdę dobry wynik – powiedział trener.

Z racji bezpośredniego awansu do 1/2 finału PlusLigi warszawianie będą mieli dużo czasu dla siebie. Antiga zamierza dobrze przepracować spokojniejszy okres. – Pewny półfinał jest ważny, gdyż teraz nie będzie żadnego łatwego meczu. Mamy czas, by popracować na siłowni i technicznie, ale też odpocząć. Rozegramy też sparingi, prawdopodobnie z ZAKSĄ, co jest bardzo potrzebne – stwierdził Francuz.

Zanim drużyna ONICO oficjalnie zakończy pierwszą fazę ligi, czeka ją jeszcze we własnej hali środowy mecz z Chemikiem Bydgoszcz. Trener zamierza dać szansę zawodnikom spoza wyjściowej szóstki, jednakże celem na spotkanie jest zwycięstwo. – Teraz mamy długą przerwę bez meczów i myślę, iż z Bydgoszczą wszyscy zagrają. Pomimo tego, że będziemy ciężko pracowali, to mecz jest u nas i musimy go wygrać. Taka jest nasza mentalność. Nawet jeżeli jesteśmy zmęczeni, a wynik nic nam nie daje, to jednak jesteśmy u siebie i każdy z zawodników na pewno zagra na sto procent – zapewnił były przyjmujący.

Szkoleniowiec został zapytany również o podsumowanie postawy zespołu w fazie zasadniczej PlusLigi. – Byliśmy w sezonie bardzo regularni i cały czas graliśmy lepiej, dzięki czemu było widać efekty naszej pracy. Jestem zachwycony, a teraz przed nami najważniejsze, czyli play-off – stwierdził Antiga.

źródło: opr. własne, youtube - onico warszawa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved