Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Stephane Antiga: Gramy coraz lepiej

Stephane Antiga: Gramy coraz lepiej

fot. Katarzyna Antczak

Siatkarze ze stolicy Polski zapisali na swoim koncie kolejne trzysetowe zwycięstwo. Tym razem ONICO Warszawa pewnie pokonało zespół Asseco Resovii Rzeszów, rozstrzygając na swoją korzyść chociażby dwie pierwsze, dość wyrównane partie. – Po chłopakach widać, że gra w tym zespole daje im dużo satysfakcji. Jesteśmy mocniejsi, ale każdy mecz będzie trudny, bo liga jest bardzo wyrównana. Przed nami dwa dni wolnego i wracamy do pracy – mówił po wygranej w Rzeszowie trener warszawian, Stephane Antiga.

Dla siatkarzy stołecznego klubu zwycięstwo w Rzeszowie było już drugim bez starty seta. Choć w hali Podpromie przez dwie pierwsze partie trwała wyrównana walka, to w końcówkach obu lepsi okazali się przyjezdni z Warszawy. – W trakcie spotkania byłem bardzo zmotywowany i chciałem pokazać się z jak najlepszej strony. Nie spodziewałem się jednak, że to potoczy się tak szybko. Kontrolowaliśmy ten mecz od początku do końca. Decydujące były zagrywka i przyjęcie. U nas to dobrze funkcjonowało, odrzuciliśmy przeciwnika od siatki i mogliśmy grać to, co potrafimy – skomentował mecz libero ONICO Warszawa, Damian Wojtaszek, który jeszcze w poprzednim sezonie sam bronił barw Asseco Resovii. Po dwóch pierwszych wyrównanych partiach trzecia od początku do końca przebiegała pod dyktando graczy ze stolicy Polski. – Może rywale zaczęli trzeciego seta bardziej przybici, ale my byliśmy jeszcze bardziej zmotywowani. Powiedzieliśmy sobie w szatni, że musimy wyjść jeszcze bardziej zmobilizowani i to zrobiliśmy – podkreślił Damian Wojtaszek.Wrona: Jest między nami na boisku chemia

Jak ważna była koncentracja w tym meczu, podkreślał również Stephane Antiga. – W Rzeszowie gra się bardzo przyjemnie, jest fajna hala i dużo kibiców. Do meczu podeszliśmy bardzo skoncentrowani, zagraliśmy świetnie w przyjęciu, popełniliśmy mało błędów i nie pozwoliliśmy Lemańskiemu skutecznie blokować – analizował szkoleniowiec warszawian. Trener z pewnością ma sporo powodów do zadowolenia, bowiem dwa zwycięstwa z mocnymi zespołami z pewnością nie są dziełem przypadku. – Jestem zadowolony z całej drużyny, gramy coraz lepiej i przenosimy zagrania z treningów na mecze. Po chłopakach widać, że gra w tym zespole daje im dużo satysfakcji. Jesteśmy mocniejsi, ale każdy mecz będzie trudny, bo liga jest bardzo wyrównana. Przed nami dwa dni wolnego i wracamy do pracy – zapowiedział jednak francuski trener ONICO Warszawa. Już za kilka dni jego zespół czeka bowiem kolejne wyzwanie i starcie z wymagającym rywalem. 12 grudnia warszawianie na własnym terenie podejmą Indykpol AZS Olsztyn.

źródło: onicowarszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved