Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Stephane Antiga: Cieszy powrót Piotra Nowakowskiego

Stephane Antiga: Cieszy powrót Piotra Nowakowskiego

fot. Arkadiusz Buczyński

Polscy siatkarze pojedynek z Belgią rozpoczęli od porażki w pierwszym secie, ale w trzech kolejnych byli już górą. Szkoleniowiec postanowił dać szansę zawodnikom rezerwowym, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony. – Rozegraliśmy fajny mecz, pokazaliśmy się z lepszej strony niż w poprzednim dniu rozgrywek – skomentował trener Stephane Antiga.

Środowi rywale biało-czerwonych w trzech z czterech partii stawiali opór, jednak sił wystarczyło im jedynie na wygranie pierwszego seta. Później nawet jeśli zmniejszali dystans do Polaków, to w końcówkach nie mieli już zbyt wiele do powiedzenia. – Nie jesteśmy zadowoleni po tym meczu, ale mamy świadomość, że nasza forma powinna przyjść za kilka tygodni – skomentował Gert van Walle.

Belgijscy siatkarze dopiero kilka dni temu po raz pierwszy spotkali się na zgrupowaniu kadry. Wszystko przez długi sezon ligowy, który skończył się 4 maja. Nic więc dziwnego, że zawodnikom daleko do dyspozycji chociażby z poprzedniego roku, kiedy to stanowili zagrożenie nawet dla najsilniejszych ekip. – Mało czasu mieliśmy na treningi, bo ligowy sezon był bardzo długi. Robiliśmy, co mogliśmy, ale Polska zaprezentowała się bardzo dobrze, w szczególności w zagrywce – dodał kapitan belgijskiej kadry.Po dość niemrawym początku Memoriału Wagnera w drugim dniu turnieju Polacy pokazali się już z o wiele lepszej strony. Michał Kubiak podkreślił jednak to, co wszyscy reprezentanci mówią od wtorku – rezultat krakowskiej imprezy nie jest sprawą kluczową. – Cieszymy się ze zwycięstwa, chociaż nie wynik jest najważniejszy. Zagraliśmy lepiej niż dzień wcześniej. Musimy jednak uczyć się siebie na nowo. Bardzo dobrze zaprezentowaliśmy się w zagrywce, z czym mieliśmy problemy w meczu z Bułgarami – analizował Michał Kubiak.

Dominique Baeyens ma świadomość, że jego podopieczni nie prezentują jeszcze siatkówki najwyższych lotów, dlatego kolejny raz podkreślił, iż reprezentacja dopiero rozpoczęła pracę w tym sezonie. – Nie można być zadowolonym po przegranym meczu. Niezły pierwszy set, później było trochę gorzej. Zagraliśmy zupełnie inaczej aniżeli  w pierwszym spotkaniu. Powtarzam, że przed tym turniejem trenowaliśmy tylko 3 razy. Chcemy jednak poprawiać swoją formę, a pomaga w tym rywalizacja z silnymi zespołami. Popełniliśmy za dużo błędów, co pokazuje, nad czym musimy pracować w przyszłości – ocenił trener.

Najwięcej powodów do zadowolenia miał Stephane Antiga. W meczu z Belgami dał szansę zmiennikom, a ci dobrze wywiązali się ze swojej roli. Na dodatek na boisku pojawił się Piotr Nowakowski, który od listopada zmagał się z problemami zdrowotnymi. – Na porannym rozruchu ćwiczyliśmy zagrywkę. W tym elemencie zagraliśmy dobrze. Cieszy mnie to, że Piotr Nowakowski wszedł na boisko, a także fakt, że pracujemy dobrze i wszyscy są zdrowi – podsumował pojedynek szkoleniowiec biało-czerwonych.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved