Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Stephane Antiga: Chciałbym, żeby można było dokończyć sezon

fot. KS Developres Rzeszów

– Chciałbym, żeby można było dokończyć ten sezon ligowy, bo był ona dla nas bardzo dobry i mieliśmy tak dobrą drużynę – powiedział Stephane Antiga, trener siatkarek Developresu SkyRes Rzeszów. Polska Liga Siatkówki nie podjęła jeszcze decyzji, jak zakończy się sezon i czy zostaną przyznane medale w Lidze Siatkówki Kobiet, ale szkoleniowiec rzeszowianek nawet jeżeli zdobędzie srebrny medal, będzie odczuwał niedosyt.

Póki co Antiga stara sobie radzić z brakiem zajęć w Developresie i robi to w sposób, jaki deklaruje większość ludzi – spędza czas z rodziną, nadrabia zaległości filmowe, a także dba o formę, ćwicząc w domu. 

Tak, jak w niemal wszystkich drużynach, również podopieczne Antigi mają rozpisane treningi indywidualne, które wykonują w domach. Na najbliższy poniedziałek było również planowane wznowienie treningów grupowych, ale wszystko wskazuje na to, że do tego nie dojdzie. Trener Developresu jednak ma nadzieję, że przerwa od grania nie potrwa bardzo długo, choć zapowiada się, że może to być kilka miesięcy.

Trener powiedział również, że myślami cały czas jest z rodziną we Francji, gdzie między innymi są jego rodzice. Obawia się, że sytuacja w jego ojczyźnie może się pogorszyć do stanu obserwowanego we Włoszech, a nawet bardziej. Antiga ma znajomych w całej Europie, ale cieszy się że póki co żadnej nie dotknęła epidemia. – Na szczęście żadna z osób, które znam, nie zachorowała. Teraz każdy ma więcej czasu i okazję na rozmowy. Cieszymy się z tego, ale każdy wie, ze nie jest łatwo. Wiele osób nie może pracować, zarabiać, martwi się o swoje firmy. Jak to potrwa jeszcze 2-3 tygodnie, to fajnie, poradzą sobie, ale myślę, że może być to bardzo długo. Nie jestem specjalistą, ale patrząc na to, jak rozwija się choroba, to jest nieciekawie. Trener podkreślił również, że zauważalna jest lepsza reakcja Polski na epidemię, niż Francji i Włoch, choć za przykład radzenia sobie z koronawirusem stawia Koreę.

Szkoleniowiec wierzy wciąż w dokończenie rozgrywek za dwa miesiące bez kibiców. – Można zrobić transmisję w telewizji, żeby ludzi mogli oglądać. Zdaję sobie sprawę, że to nie to samo, co mecz na żywo, nie ta atmosfera w hali, ale mielibyśmy dzięki temu szansę na mistrzostwo – zakończył Stephane Antiga.

źródło: Dziennik Nowiny, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved