Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Stephane Antiga: Chcemy wygrywać na każdym froncie

Stephane Antiga: Chcemy wygrywać na każdym froncie

fot. KS Developres Rzeszów

– Jeszcze za wcześnie na takie deklaracje, ale oczywiście jesteśmy ambitni i chcemy wygrywać na każdym froncie. Są cztery bardzo mocne drużyny, które mają wysokie aspiracje. Będziemy walczyć o medal, bo wiadomo, że to jest naszym celem, a jakiego koloru on będzie, zobaczymy. Nie ma co już teraz zapeszać – deklaruje trener Developresu SkyRes Rzeszów, Stephane Antiga.

Odczuwa pan ekscytację, że w końcu zaczęły się treningi?



Stephane Antiga:Jasne, że tak. Fajną sprawą były takie wakacje, których od dawna nie miałem. Jestem jednak bardzo szczęśliwy, że w końcu zaczynamy pracę z nową drużyną. Nowe wyzwanie przede mną. Widać też po zawodniczkach ten głód i zadowolenie, że ruszyliśmy z przygotowaniami.

Rozpoczynacie przygotowania do nowego sezonu po długich urlopach, bo czasu od zakończenia poprzedniego sezonu było chyba sporo?

– Nie za dużo. Dziewczyny już od miesiąca pracowały na siłowni nad kondycją i wytrzymałością. Zresztą jakiś czas temu spotkaliśmy się na dwa dni w nieco okrojonym składzie i było bardzo fajnie. Ja tak uważam; mam nadzieję, że zawodniczki też. Teraz w końcu przyszedł czas na treningi z piłkami i ruszamy.

Jak wygląda plan zespołu na pierwszy tydzień przygotowań?

– Zaczynamy spokojnie, bo choć zawodniczki pracowały na siłowni, to nie ma co już od początku szarżować. Będziemy pracować bardziej nad techniką, takie proste rzeczy jak odbicie dołem czy górą palcami, a później nad poszczególnymi elementami. Z czasem przyjdą treningi nad systemem i organizacją naszej gry. Po pierwszym tygodniu zaczniemy skakać, ale też delikatnie. Zatem będzie teraz więcej techniki i trochę zajęć fizycznych, ale bez skakania, czyli ataków, bloków itd.

Do dyspozycji ma pan nieco okrojony skład, bo tylko dziewięć zawodniczek…

– No tak, Kamila, Kasia i Zuza są na kadrze, podobnie jak Jelena i Natalia. Te trzy pierwsze plus „Blago” dołączą do nas po zakończeniu mistrzostw Europy, choć pewnie dostaną też kilka dni wolnego na złapanie oddechu. Mam nadzieję, że przyjadą do nas w dobrych humorach i z dobrym wynikiem na mistrzostwach. Co do Natalii, to trudno mi już teraz sprecyzować, kiedy do nas dołączy. Natomiast te zawodniczki, które mam, są w formie i gotowe do pracy.

 

To dla pana nowe doświadczenie praca z kobiecą drużyną. Czy system przygotowawczy będzie podobny do tego, jaki stosował pan będąc trenerem w męskiej siatkówce?

– Oglądałem dużo meczów kobiecych, żeby się wdrożyć i zapoznać. Zobaczymy, co będzie można „adoptować” z przygotowań, jakie prowadziłem z męskimi zespołami. Dziewczyny grają bardzo dobrze i nie będzie tutaj żadnej rewolucji z mojej strony. Na pewno kilka rzeczy, jakie stosowałem w męskiej siatkówce, można tu też wprowadzić.

Czyli nie będzie zbyt wielkiej różnicy w tych przygotowaniach?

– Te przygotowania tak naprawdę nie będą zbyt wiele odbiegały od tych, jakie prowadziłem wcześniej. Na początku dziewczyny potrzebują tego samego co chłopaki, czyli pracy nad techniką i powtórzeń ćwiczeń poszczególnych elementów. Ta praca jest identyczna.

W pracy z kobietami trener musi być też psychologiem. Jak w tej nowej roli poradzi sobie Stephane Antiga?

– Zdaję siebie z tego doskonale sprawę, że trzeba być też psychologiem. Rozmowy, komunikacja i sposób podejścia, są bardzo ważne. Zrobię wszystko przy pomocy mojego sztabu szkoleniowego, który już pracował przecież w kobiecej siatkówce, żeby było dobrze.

 

Gdy podpisywał pan kontrakt w Rzeszowie, kadra Developresu była praktycznie skompletowana, więc dużego wpływu na budowę zespołu pan chyba nie miał?

– No tak, wiele zawodniczek już miało kontrakty z klubem i wpływu wielkiego nie miałem na budowę drużyny. Nie mam jednak z tym problemu i podoba mi się, jak drużyna jest zrobiona. Na pewno jest duży potencjał, żeby grać dobrze o najwyższe cele.

 

 

Więcej w serwisie lsk.pls.pl

źródło: lsk.pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved