Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Stephane Antiga: Nie było nam łatwo wygrać za trzy punkty

Stephane Antiga: Nie było nam łatwo wygrać za trzy punkty

Siatkarze ONICO Warszawa pierwszą część sezonu zasadniczego zakończyli pozytywnym akcentem w postaci kompletu punktów wywiezionych z Bydgoszczy. – Nie było nam łatwo wygrać tu za trzy punkty, bo rywale grali dobrze w ataku, ciężko nam było blokować. W pierwszym secie bydgoszczanie zagrywali bardzo dobrze, zrobili chyba trzy asy serwisowe. Graliśmy seriami, już przed meczem wiedzieliśmy, że to nie będzie spacerek – mówił po wygranej trener stołecznej drużyny, Stephane Antiga.

Mecz w hali Łuczniczka lepiej rozpoczęli gracze znad Brdy, którzy między innymi dzięki dobrym zagrywkom byli w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść w premierowej odsłonie. – Nie było łatwo, bo Chemik Bydgoszcz potrafi grać bardzo dobrze. Nie było nam łatwo wygrać tu za trzy punkty, bo rywale grali dobrze w ataku, ciężko nam było blokować. W pierwszym secie bydgoszczanie zagrywali bardzo dobrze, zrobili chyba trzy asy serwisowe. Graliśmy seriami, już przed meczem wiedzieliśmy, że to nie będzie spacerek – ocenił Stephane Antiga. – Teraz mamy przerwę świąteczną, cieszymy się, że jesteśmy na drugim miejscu w tabeli. Jest więc teraz pozytywnie i to czas, żeby odpocząć – zdradził szkoleniowiec ONICO Warszawa. Jego podopieczni w 13. kolejce ostatecznie pokonali Chemika Bydgoszcz 3:1 i są wiceliderami tabeli PlusLigi.

Na razie ekipa ze stolicy Polski ma przerwę, kolejny mecz ligowy warszawianie rozegrają dopiero 12 stycznia. – Już w nowym roku będziemy grać ćwierćfinał Pucharu Polski, to będzie nasz pierwszy cel. Potem musimy grać dalej, tak jak graliśmy ostatni miesiąc i nawet bez Bartosza Kurka widać, że nasza drużyna gra dobrze, gra agresywnie i w każdym elemencie pracowaliśmy bardzo dobrze i to widać na boisku – wyjaśnił Stephane Antiga i dodał: – Musimy kontynuować naszą dobrą pracę i wygrywać za trzy punkty, kiedy mamy ku temu okazję, bo ważne jest również miejsce w ligowym rankingu. Chcemy grać w play-off i może uda nam się zdobyć jakiś medal? – zastanawiał się trener warszawskiej drużyny.

źródło: onicowarszawa.pl