Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Stephane Antiga: Będziemy teoretycznie mocniejsi

Stephane Antiga: Będziemy teoretycznie mocniejsi

– Od kilku meczów gra bardzo dobrze. Pracuje świetnie w przyjęciu, gra ofensywnie, dużo pomaga w bloku. Ma wysoki procent w ataku i zasłużył na statuetkę MVP w tym meczu – chwalił Piotra Łukasika po meczu w Gdańsku Stephane Antiga. Warszawianie wygrali z Treflem 3:1, chociaż znów rozpoczęli mecz od przegranego seta.

Onico Warszawa pokonało w Gdańsku zespół miejscowego Trefla 3:1. To kolejny mecz, który warszawianie zaczynają słabo i rozkręcają się dopiero w jego trakcie. – Faktycznie, ten mecz był podobny do tego z GKS-em Katowice. Mamy problemy, żeby zacząć dobrze w pierwszym secie, robimy zbyt dużo błędów. 40 procent błędów w ataku powoduje, że nie możemy grać, przyjmujemy, zagrywamy, ale nie ma ataku – mówił po tym spotkaniu trener Stephane Antiga.

W drugim secie już było dobrze i fajnie to wyglądało. Nie wiem, z czego to wynika, może presja. Musimy pracować nad tym, by zaczynać grać dobrze już od początku meczu i myślę, że już niedługo tak będzie – przyznał szkoleniowiec Onico.

W Gdańsku najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Piotr Łukasik.Od kilku meczów gra bardzo dobrze. Pracuje świetnie w przyjęciu, gra ofensywnie, dużo pomaga w bloku. Ma wysoki procent w ataku i zasłużył na statuetkę MVP w tym meczu – chwalił przyjmującego swojego zespołu Antiga.

Do Onico po meczu z Treflem dołączy już Bartosz Kurek, który zdecydował się podpisać kontrakt ze stołecznym klubem. – To będzie ogromny plus dla drużyny i klubu. Od jutro Bartek Kurek będzie w Warszawie gotowy do treningu. Na pewno będziemy teoretycznie mocniejsi – przyznaje francuski szkoleniowiec.

źródło: inf. własna, onicowarszawa.pl