Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Stelio DeRocco: Życzę Polakom medalu

Stelio DeRocco: Życzę Polakom medalu

fot. Katarzyna Antczak

W poniższym wywiadzie Stelio DeRocco mówi o swojej drużynie, procesie poznawania się, jak również o naszym kraju w kontekście mistrzostw Europy. – Życzę Polakom medalu! – przyznał trener MKS-u Będzin, na którym ogromne wrażenie zrobił mecz otwarcia na Stadionie PGE Narodowym.

Jaki cel stawia pan przed swoim zespołem na sezon 2017/2018?

Stelio DeRocco: – Chcemy prezentować wysoki i równy poziom, być wymagającym rywalem dla każdego zespołu. Jeśli przełożymy treningi na mecze, to osiągniemy sportowy sukces, z którego będziemy czerpać dużą satysfakcję. Satysfakcję z poprawy wyniku z ubiegłego sezonu.Zbliżający się sezon powinien być bardzo ciekawy, dwie drużyny spadają, trzecia zagra w barażu. Ta sytuacja podniesie poziom rozgrywek PlusLigi?

– PlusLiga w tym sezonie będzie bardzo wyrównana, gdyż sporo zespołów będzie dysponować podobnym potencjałem. W związku z tym musimy bardzo solidnie przepracować okres przygotowawczy, by z jak najlepszej strony pokazać się w rozgrywkach ligowych, niezależnie od tego, z kim i gdzie przyjdzie nam rywalizować. Każdy chce zdobyć mistrzostwo Polski i nikt nie chce znaleźć się w strefie spadkowej, dlatego podejrzewam, że walka w PlusLidze będzie bardzo zacięta do ostatniej kolejki.

Poprzedni sezon MKS Będzin zakończył na jedenastym miejscu. Czy poczynione transfery pomogą drużynie w poprawie tego wyniku?

– Na pewno nowi zawodnicy potrzebują czasu, aby wdrożyć się do zespołu, poznać mój system szkolenia i zgrać się z kolegami. Weryfikacja umiejętności Mateja Koka, Rafała Faryny, Bartłomieja Grzechnika oraz Szymona Gregorowicza nastąpi w trakcie sezonu. Na pewno każdy z nich ma talent, każdy z nich ma możliwości i liczę, że świetnie wpiszą się w kolektyw naszego zespołu. Dla mnie, jako trenera, najważniejsze jest utrzymanie trzonu ubiegłorocznej kadry, dzięki czemu teraz scalenie poszczególnych formacji staje się dużo łatwiejsze.

Jak się pan czuje w Polsce, w Będzinie, w  Zagłębiu Dąbrowskim, jak ocenia pan mentalność Polaków?

– Polska jest moim drugim domem, w którym czuję się bardzo dobrze. Powoli uczę się waszego języka, choć nie ukrywam, że nie należy on do najłatwiejszych. Polubiłem Polaków, to uśmiechnięci i uprzejmi ludzie. Na pewno pobyt w Będzinie pozwolił mi docenić tutejszą kulturę i historię. Ogromne wrażenie wywiera na mnie zamek wraz z wzgórzem zamkowym i jego podziemiami. To wizytówka miasta, która cały czas przyciąga turystów. Myślę, że zaadoptowałem się do panujących warunków, dlatego też życie w Będzinie stało się dla mnie prawdziwą przyjemnością. Nie ukrywam, że moje serce skradła polska kuchnia, która bardzo mi posmakowała.

Pański syn, Jason, gra w Jastrzębskim Węglu. Z pewnością serce zabije panu mocniej, gdy dojdzie do kolejnej konfrontacji MKS-u z drużyną z Jastrzębia-Zdroju?

– Zawsze bardzo się cieszę, gdy widzę Jasona i to nie tylko na boisku. Jestem bardzo dumny z tego, jak dorastał i rozwijał się siatkarsko. Na pewno każdy mecz po przeciwnych stronach siatki jest i dla niego, i dla mnie szczególnym wydarzeniem, którego żaden z nas nie chce przegrać.

W wolnym czasie z pewnością ogląda pan siatkarskie mistrzostwa Europy rozgrywane w naszym kraju. Trzyma pan kciuki za Polaków? Czy biało-czerwonych stać na medal?

– Cały turniej stoi na bardzo wysokim poziomie, a mecz Polski z Serbią na Stadionie PGE Narodowym był po prostu niesamowity, wyjątkowy, gdyż siatkarscy kibice wypełnili po brzegi jednej z największych obiektów piłkarskich w kraju. Polska po raz kolejny pokazuje, jak należy organizować wielkie imprezy, będąc dla pozostałych państw wzorem godnym do naśladowania. Myślę, że waszą reprezentację stać na zajęcie miejsca w strefie medalowej i tego jej życzę.

źródło: mksbedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved