Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Stelio DeRocco: Musimy grać lepiej niż przeciwko Bielsku

Stelio DeRocco: Musimy grać lepiej niż przeciwko Bielsku

Po niespodziewanej przegranej w Kielcach w ubiegłym tygodniu podopieczni Kanadyjczyka zasłużenie pokonali BBTS Bielsko-Biała 3:1, co pozwoliło im awansować na 11. miejsce w tabeli. W następnym spotkaniu zespół z Będzina zmierzy się na wyjeździe z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. – W zeszłym roku zagraliśmy nieźle przeciwko mistrzom Polski, teraz chcielibyśmy pojechać tam i zrobić coś więcej – zadeklarował Stelio DeRocco.

Jaka była przyczyna dzisiejszego zwycięstwa?Stelio DeRocco: – Chcieliśmy i potrzebowaliśmy zwycięstwa. Po słabym występie w Kielcach musieliśmy przystąpić do tego spotkania lepiej z mentalnego punktu widzenia. Przygotowaliśmy się specjalnie na ten mecz, po tym, co zobaczyłem w potyczce naszych przeciwników z GKS-em Katowice i pogromie w Kędzierzynie nie zlekceważyliśmy przeciwnika, szanowaliśmy go. Trzymaliśmy się planu gry, zawodnicy dali z siebie więcej niż zwykle, z czego jestem bardzo zadowolony.

Marcin Waliński zagrał ostatnio kilka dobrych spotkań, 3 razy został wybrany MVP. Jak dużo w Będzinie zależy od niego?

– Marcin jest bardzo ważnym elementem zespołu. Kiedy gra swoje, dodaje dużo wartości drużynie. Pracujemy z nim nad wieloma rzeczami, żeby stał się jeszcze lepszy. Jego wkład jest bardzo duży, nie tylko atakuje, ale też świetnie serwuje, blokuje i co najważniejsze wnosi dobrą atmosferę do zespołu. Marcin rozwija się w kierunku wszechstronnego gracza i bardzo mnie to cieszy.

W piątek MKS Będzin podpisał kontrakt ze słoweńskim przyjmującym Janem Klobucarem. Jakie były tego powody?

– Chcieliśmy wprowadzić więcej doświadczenia do zespołu. Bardzo szanujemy Mateja Koka, który jest bardzo młodym graczem z ogromnym potencjałem. Jeśli mielibyśmy środki finansowe, żeby zatrzymać go i z nim pracować, to pewnie by został, ponieważ uważam, że ma przed sobą świetlaną przyszłość. Teraz jednak potrzebujemy recepty na problemy w przyjęciu, kogoś z doświadczeniem. Jestem bardzo szczęśliwy, że ściągnęliśmy Jana do Będzina. Jest tutaj dopiero tydzień, ale już swoją postawą na treningach pozwala sądzić, że pomoże nam rozwiązać kłopoty z przyjęciem.

Przed wami bardzo trudny mecz w Kędzierzynie przeciwko aktualnym mistrzom Polski. Jaki będzie sposób na zwycięstwo?

– Musimy grać lepiej niż przeciwko Bielsku, ZAKSA to bez wątpienia świetny zespół. Ale podejdziemy do tego meczu z właściwym nastawieniem i pokażemy to, co potrafimy. Potrzebujemy prezentować się bardzo dobrze nie tylko w niektórych potyczkach, ale także przeciwko każdej drużynie. W spotkaniach przeciwko tak świetnym zespołom poziom gry ich teoretycznie słabszych przeciwników często wzrasta tylko z tego powodu, jak dobrze prezentuje się przeciwnik. W zeszłym roku zagraliśmy nieźle przeciwko mistrzom Polski, teraz chcielibyśmy pojechać tam i zrobić coś więcej. Na pewno przygotujemy się właściwie i zrobimy to, co w naszej mocy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved