Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Stelio De Rocco: W porażce z Czarnymi są pozytywy

Stelio De Rocco: W porażce z Czarnymi są pozytywy

MKS Będzin wyjechał z Radomia tylko z jednym wygranym setem. Niewiele brakowało, a podopieczni Stelio De Rocco doprowadziliby do tie-breaka, choć przegrywali już 0:2. – Nie wykorzystaliśmy swojej szansy – krótko podsumował szkoleniowiec ekipy z województwa śląskiego.

Starcie Cerrad Czarnych Radom z MKS-em Będzin, które zakończyło się ostatecznie wynikiem 3:1, miało kilka zwrotów akcji. W pozostałych do samego końca nie było wiadomo, kto wygra. – Nie wykorzystaliśmy swojej szansy, tak w skrócie można podsumować mecz z Cerrad Czarnymi Radom. Wiedzieliśmy, że rywale są dobrą drużyną. Nam zabrakło odrobiny konsekwencji i wykonania założeń taktycznych. Pierwszego seta zaczęliśmy bardzo dobrze, ale później przytrafiły nam się proste błędy, zepsuliśmy zagrywkę i straciliśmy kilka punktów w jednym ustawieniu. Udało nam się jednak wrócić i w zasadzie niewiele zabrakło, żeby ten pierwszy set ułożył się dla nas bardziej korzystnie – analizował Stelio De Rocco.

Druga partia przebiegła całkowicie pod dyktando radomian, którzy nie pozwolili MKS-owi na zaprezentowanie swojej siatkówki. – W tym secie praktycznie nas nie było, dlatego przegraliśmy 18:25. Rywale zmusili nas do popełnienia jeszcze większej liczby błędów – zaznaczył szkoleniowiec. Tradycyjnie już zwrot akcji nastąpił po 10-minutowej przerwie. Tym razem to Cerrad Czarni nie mogli znaleźć sposobu na zatrzymanie przeciwników, sami mieli ogromne problemy ze skończeniem ataku. – Jestem bardzo zadowolony z tego, że moim zawodnikom udało się wrócić w trzecim secie, bo po takiej porażce wcale nie było to łatwe i mogło się zakończyć wynikiem 0:3. Zmieniliśmy trochę system gry, dokonałem pewnych rotacji w składzie i przyniosło to efekt – dodał trener.

Najciekawiej było w czwartym secie, kiedy ważyły się losy całej rywalizacji. Miejscowi prowadzili 23:19, by po chwili tablica wyników wskazywała 23:22. Pogoń MKS-u się nie udała i set zakończył się przy stanie 25:23. – Ze stanu 23:19 zrobiło się 23:22, za co należą się chłopakom ogromne brawa. Jednak ponownie zapomnieliśmy o podstawowych rzeczach, popełniliśmy kilka błędów, których nie powinniśmy i to kosztowało nas stratę punktów w kluczowym momencie. To jest determinacja i za każdym razem musimy tak grać, niezależnie od wyniku. Byliśmy trochę sfrustrowani, ponieważ przegraliśmy kilka spotkań, ale z dobrymi drużynami. Czy w porażce z Cerrad Czarnymi Radom widzę pozytywy? Tak, bo było widać postęp w naszej grze, musimy na podstawie tego budować naszą pewność siebie przed pojedynkiem z Cuprum Lubin – zauważył Stelio De Rocco.