Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Statystyk AZS-u Olsztyn jedzie na mistrzostwa świata

Statystyk AZS-u Olsztyn jedzie na mistrzostwa świata

fot. Klaudia Piwowarczyk

Mateusz Nykiel z Indykpolu AZS Olsztyn weźmie udział we wrześniowych mistrzostwach świata. Statystyk akademików dołączy do sztabu szkoleniowego męskiej reprezentacji Australii.

Dla Mateusza Nykiela nie będzie to pierwszy kontakt z reprezentacją Australii. Podczas przerwy wakacyjnej statystyk Indykpolu AZS Olsztyn zebrał cenne doświadczenie, pracując z żeńską kadrą. Wziął udział w dwóch turniejach: Challenge Cup i kwalifikacyjnym do przyszłorocznej Ligi Narodów. – Podczas zmagań było kilka ciekawych drużyn i zawodniczek. Turniej kwalifikacyjny do przyszłorocznej Ligi Narodów w Peru stał na dość dobrym poziomie. Zespół miał okazję do rozwoju i nabrania doświadczenia na międzynarodowej arenie. Jeśli chodzi o mnie, to wyjazd potraktowałem jako wielkie wyzwanie i szansę na rozwój – powiedział Mateusz Nykiel po turniej w Peru.Jak się okazało, nie była to dla niego ostatnia przygoda w tym sezonie z siatkówką na poziomie reprezentacyjnym. Statystyk Indykpolu olsztynian otrzymał możliwość współpracy z męską kadrą Australii, podczas wrześniowych mistrzostw świata, które odbędą się we Włoszech i Bułgarii. – W momencie rozpoczęcia okresu przygotowawczego w klubie do naszego trenera Roberto Santillego zadzwonił Mark Lebedew, szkoleniowiec reprezentacji Australii – zdradził Mateusz Nykiel. – Zapytał się on naszego trenera, czy klub zezwoli na mój wyjazd na mistrzostwa świata, aby pomóc kadrze, którą prowadzi. Po kilku dniach manager reprezentacji osobiście skontaktował się ze mną, gdzie ustaliliśmy szczegóły wyjazdu. Chciałbym też podziękować prezes Tomaszowi Jankowskiemu i trenerowi Roberto Santillemu, za możliwość wyjazdu na mistrzostwa – dodał.

Australijczycy swoje spotkania w ramach grupy C będą rozgrywać we włoskim Bari. Ich rywalami będą drużyny: USA, Rosji, Serbii, Tunezji i Kamerunu. Pierwszy mecz z Rosjanami odbędzie się 12 września o godzinie 17:00. Jak przyznaje Mateusz Nykiel, podczas turnieju cały sztab szkoleniowy czeka sporo pracy. – Każdy członek sztabu ma przydzieloną rolę, z której musi się rzetelnie wywiązać. Do moich zadań będzie należało m.in. scoutowanie spotkań naszych grupowych rywali– powiedział statystyk Indykpolu AZS.

Wyjazd Mateusza Nykiela na mistrzostwa świata oznacza jego nieobecność podczas dwóch weekendów sparingowych – z ONICO Warszawa w Rypinie oraz turnieju w Suwałkach, gdzie akademicy zmierzą się m.in. z Treflem Gdańsk, Łuczniczką Bydgoszcz czy Ślepskiem Suwałki. – Wyjazd na mundial nie oznacza dla mnie utraty całego okresu przygotowawczego z olsztyńskim zespołem – wyjaśnił Nykiel. – Wiąże się on jedynie z wyjazdem na ok. dwa tygodnie. Co prawda w tym czasie drużyna będzie bez statystyka, lecz trener Roberto Santilli nie widział w tym żadnych przeszkód. W trakcie mistrzostw na bieżąco będę również w kontakcie ze sztabem szkoleniowym. Sparingi, na których nie będę obecny, zostaną przeanalizowane tuż po moim powrocie z turnieju – przyznał.

 

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved