Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Startują turnieje finałowe MP w siatkówce plażowej

Startują turnieje finałowe MP w siatkówce plażowej

fot. FIVB

W piątek w Mysłowicach rozpocznie się turniej finałowy mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn. Najlepsze polskie pary będą rywalizowały do niedzieli, by wyłonić medalistów. – Staramy się, żeby Mysłowice cały czas istniały na mapie siatkówki plażowej – mówi jeden z organizatorów finałów, Sławomir Pawlak.

Bardzo się cieszę, że Mysłowice po raz kolejny, dzięki panu prezydentowi, mogą gościć tak ważną imprezę w parku Słupna. W przyszłym tygodniu kolejna impreza tutaj – mistrzostwa Polski olboyów. Wykorzystamy infrastrukturę na Słupnej, gdzie do dyspozycji mamy przepiękne boiska i jako klub będziemy podtrzymywać mysłowickie tradycje – przez 10 lat organizowaliśmy imprezy międzynarodowe, co roku też staramy się organizować jakąś imprezę rangi krajowej. W ubiegłym roku organizowaliśmy Turniej Nadziei Olimpijskich – mówił w imieniu organizatorów na czwartkowej konferencji prasowej prezes Silesii Volley, Sławomir Pawlak. Staramy się, żeby Mysłowice cały czas istniały na mapie siatkówki plażowej – dodał.W turnieju kobiet już w I rundzie dojdzie do niezwykle ciekawego spotkania Katarzyny Kociołek i Aleksandry Gromadowskiej ze świetnie spisującą się w tym sezonie w turniejach Plaży Open parą Magdalena Saad/Izabela Błasiak.Każdy z zawodników przyjeżdża na ten turniej po medal. Również my przyjechałyśmy tutaj z takim celem. Będziemy walczyć o najwyższe lokaty i mamy nadzieję, że kibice będą dopingować, a pogoda dopisze, bo to aspekt kluczowy. Organizacja turnieju jest bardzo dobra, miałyśmy okazję już trenować na boiskach i są naprawdę bardzo dobrze przygotowane – przyznała Katarzyna Kociołek.

W turnieju męskim faworytami są nasze pary kadrowe, a przede wszystkim Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy niedawno zajęli 5. miejsce na mistrzostwach świata w siatkówce plażowej. – Wystąpią nasze najlepsze pary, łącznie z parami eksportowymi, które nie tak dawno rywalizowały podczas mistrzostw świata w Wiedniu, co gwarantuje wiele pozytywnych wrażeń – zauważył wiceprezes PZPS-u, Paweł Wachowiak.

I runda turnieju pań:
9:00 Saad/Błasiak – Kociołek/Gromadowska
9:00 Tokarska/Tylutki – Karasiewicz/Majkowska
9:00 Wiatr Szałankiewicz – Legieta/Łodej
9:00 Gruszczyńska/Adamek – Balcerowicz/Balcerowicz
10:00 Wołoszyn/Świstek – Gruszczyńska/Kołosińska
10:00 Kaczmarek/Rapacz-Matras – Baran/Pietroczuk
10:00 Strąg/Kłoda – Tomala/Radkowiak-Kiedacz
10:00 Zdon/Biranowska – Horbacz/Chyła

I runda turnieju panów:
11:00 Kujawiak/Prudel – Kujawski/Janeczek
11:00 Chiniewicz/Korycki – Szczechowicz/Pietkiewicz
11:00 Sdebel/Kałuża – Zarankiewicz/Czubiński
11:00 Miszczuk/Stokłosiński – Lech/Białecki
12:00 Rudol/Szałankiewicz – Tomczak/Maluchnik
12:00 Kantor/Łosiak – Brzeziński/Przybylak
12:00 Łysikowski/Paszkowski – Baran/Baran
12:00 Kaczmarek/Lewandowski – Wierzbicki/Tkaczuk

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved