Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Start PlusLigi i Tauron Ligi 26 września?

Start PlusLigi i Tauron Ligi 26 września?

fot. Klaudia Piwowarczyk

Jak nieoficjalnie dowiedział się serwis nowiny24.pl. Polska Liga Siatkówki zaproponowała klubom PlusLigi i Tauron Ligi na 26 września wstępny termin rozpoczęcia sezonu 2020/21. Szykuje się zatem najszybszy start sezonu od kilku lat.

Tak szybki początek jest możliwy za sprawą tego, że reprezentacje nie grają w tym sezonie żadnego ważnego turnieju. Nie ma ani mistrzostw świata czy Europy, a igrzyska olimpijskie zostały przełożone. Nie wiadomo jednak, jak będzie wyglądał skład obu lig, jak pandemia koronawirusa wpłynie na finanse zespołów, na ile osłabi budżety klubów. Może dojść do takiej sytuacji, że nie wszystkie drużyny, które maja prawo do gry w ekstraklasie będą  w stanie przystąpić do rozgrywek.Czołowe kluby z I ligi czeka także audyt, który wyjaśni ich przyszłość, czy uda się im zagrać w ekstraklasie? Na decyzję czekają Stal Nysa i BBTS Bielsko-Biała (z 1 ligi męskiej), a także Joker Świecie i Uni Opole (z ligi żeńskiej).

PLS pracuje również nad projektem ligi letniej, która miała być niejako rekompensatą za nieskończony sezon. Wdrożenie jej w życie jest zależne od zainteresowania ze strony klubów.  Miałaby być ona grana na piasku, a zespoły liczyć po 4 osoby.

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved