Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Stanisław Wawrzyńczyk: Każdy mecz będzie bardzo ciężki

Stanisław Wawrzyńczyk: Każdy mecz będzie bardzo ciężki

fot. azsczestochowa.pl

Pomimo dobrej gry Akademicy z Częstochowy musieli uznać wyższość mistrzów Polski. Po wygranym na przewagi pierwszym secie w trzech pozostałych przegrali do 22, 21 i 19. – W najważniejszych momentach zabrakło spokoju, żeby coś więcej osiągnąć – przyznał przyjmujący AZS-u Częstochowa, Stanisław Wawrzyńczyk.

Od początku spotkania utrzymywaliście kontakt punktowy ze znacznie bardziej utytułowanym przeciwnikiem. Podczas meczu wyglądało na to, że stać was dzisiaj będzie na sprawienie niespodzianki, jednak tak się nie stało.

Stanisław Wawrzyńczyk:Wynik nie jest najlepszy. Zdawaliśmy sobie sprawę, przeciwko komu gramy. Myślę, że zabrakło nam zimnej krwi w najważniejszych momentach. To dzięki lepszej postawie w decydujących akcjach Resovia okazała się lepsza.Mimo wygrania 3:1 wasi przeciwnicy nie zagrali najlepszego meczu, mieliście swoje szanse, by wywalczyć tutaj chociaż punkt.

Zgadza się. Myślę, że rzeszowianie nie pokazali tego, na co ich stać. Mieliśmy swoje szanse, jednak w najważniejszych momentach zabrakło spokoju, żeby coś więcej osiągnąć. Presja zagrywki, jaką wywarła na nas Resovia, spowodowała duże problemy w naszych szeregach. Przez trudności z przyjęciem dobrej zagrywki rzeszowian Rafa (Redwitz – przyp. red.) nie mógł rozgrywać piłek tak komfortowo, jak przy dobrym przyjęciu, przez co na skrzydłach męczyliśmy się z wyprowadzeniem ataku.

W przeciwieństwie do waszych przeciwników mieliście ten komfort, że całe przygotowania odbyliście w niemal pełnym składzie. Czy to miało wpływ na to, jaką grę zaprezentowaliście w meczu z Asseco Resovią Rzeszów?

Na pewno to, że trenowaliśmy w optymalnym składzie, tylko nam pomogło. Jedynie Matej Patak dołączył do nas półtora tygodnia temu, nie miał za dużo czasu na adaptację w zespole. To, że trenowaliśmy niemalże w całości, było dużym plusem.

Czy w związku z licznymi zmianami, jakie nastąpiły w zespole, zarząd postawił przed wami konkretne cele?

Nie, z tego co wiem nie było szczegółowych celów. Powiedziano nam, że mamy walczyć o każdą piłkę i zostawiać serce na boisku, Myślę, że jak to zrobimy, to wynik przyjdzie sam.

Już za tydzień czeka was wyjazdowy pojedynek z Cuprum Lubin, następnie przed własną publicznością podejmiecie Lotos Trefl Gdańsk. To również nie będą łatwi przeciwnicy, co więc trzeba poprawić przed tymi meczami?

W PlusLidze już nie ma łatwych zespołów, każdy mecz będzie bardzo ciężki, w każdym spotkaniu trzeba zostawić dużo sił, żeby wygrać. Na pewno musimy poprawić zagrywkę, bo dzisiaj nie zrobiliśmy w tym elemencie dużych szkód przeciwnikom.

Ze względu na rozgrywki reprezentacyjne w tym sezonie uległa zmianie formuła PlusLigi. Co pan o niej sądzi?

Nie wiem, czy to jest dobry pomysł, czy zły. To jest mój pierwszy sezon w PlusLidze, także nie mam odniesienia.

Nowy system PlusLigi jest:

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved