Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Stanisław Szewczyk drugim trenerem Gwardii Wrocław

Stanisław Szewczyk drugim trenerem Gwardii Wrocław

fot. KS Gwardia Wrocław

To będzie dla niego czwarty sezon pracy w Gwardii Wrocław. Stanisław Szewczyk, od statystyka, poprzez kierownika sekcji, aż do drugiego trenera. Taką właśnie funkcję będzie spełniał w sztabie wraz z Krzysztofem Janczakiem, będąc jego prawą ręką. A dodatkowo, łącząc funkcję „drugiego” ze statystykiem zespołu.

Jakby tego było mało, Szewczyk w poprzednich sezonach spełniał również funkcję trenera grup młodzieżowych. W szczególności mowa o tych najmłodszych siatkarzach, zarówno młodzikach, ale i koordynowaniu działań związanych z grupami naborowymi. Aż trudno wyobrazić sobie, jak napięty był terminarz nowego, drugiego trenera Gwardii. Teraz jednak jako priorytet, należy postawić działanie w zespole pierwszoligowców. – Zespół mamy właściwie skompletowany. Trener Janczak ma pomysł na tę drużynę. Ufam temu systemowi, który przyjęliśmy, czyli połączenie moich funkcji, drugiego trenera i statystyka. Jak pokazuje przeszłość, takie rozwiązanie potrafiło dać złoty medal w pierwszej lidze, kiedy trener Janczak prowadził zespół z Wałbrzycha – mówi Szewczyk.Szewczyk w roli drugiego trenera będzie debiutował na poziomie pierwszoligowym. W tej roli Gwardia w ostatnich sezonach miała jednego kandydata, Leszka Mazura. Szkoleniowiec z Oławy zakończył jednak współpracę z klubem z Krupniczej po sezonie 2018/19, w końcówce pełniąc również funkcję pierwszego trenera. Siatkarze i członkowie sztabu, którzy zaufali „Projektowi Gwardia” i będą reprezentować barwy GWR w sezonie 2019/20, symbolicznie, będą przedstawiani na terenie legendarnej, Krupniczej. To nawiązanie do korzeni, pamiętając o wieloletniej tradycji mocnej, męskiej siatkówki w sercu Wrocławia. Taki jest też cel „Projektu Gwardia” w perspektywie dwóch najbliższych sezonów. Powrót wrocławskiej siatkówki do PlusLigi.

Projekt Gwardia został stworzony przez ludzi, z którymi w poprzednim sezonie pracowałem właściwie drzwi w drzwi. Nasza wspólna praca wygląda bardzo sensownie. Z perspektywy kibica, podejrzewam, że ten pomysł na męską siatkówkę we Wrocławiu, jest bardzo ciekawy. Poprzedni sezon pokazał, że jest spore zapotrzebowanie na mocny zespół siatkarski w mieście. Liczę, że nasz pomysł na Gwardię wypali i kibice będą mogli wkrótce przypomnieć sobie czasy, kiedy we Wrocławiu była męska ekstraklasa w siatkówce – dodaje drugi trener GWR. Środkowi Arkadiusz Olczyk i Błażej Szymeczko, rozgrywający Jakub Nowosielski i Łukasz Sternik, libero Adrian Mihułka oraz trener Krzysztof Janczak i drugi trener, będący również statystykiem – Stanisław Szewczyk. To odkryte karty na sezon 2019/20 w Gwardii Wrocław. Następne, na przestrzeni kolejnych dni oraz tygodni, dla uatrakcyjnienia okresu międzysezonowego wrocławskim kibicom siatkówki.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn w sezonie 2019/2020

źródło: gwardiawroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved