Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Stanisław Szewczenko: Muserskij niech zostanie przy choince i telewizorze

Stanisław Szewczenko: Muserskij niech zostanie przy choince i telewizorze

fot. russiasport.ru

– W teorii Dmitrij Muserskij może kiedyś powrócić do Sbornej – mówi prezydent rosyjskiej federacji, Stanisław Szewczenko. – Jeśli jednak człowiek nie rozumie tego, nie chce być z tymi, z którymi wiele już przeszedł, to może lepiej niech siedzi w domu przy choince i przed telewizorem – dodaje szef rosyjskiej siatkówki.

Bardzo emocjonalnie i ostro zareagował pan na wieść, że Dmitrij Muserskij nie stawi się na zgrupowanie reprezentacji w Nowogorsku, nazywając go zdrajcą.Stanisław Szewczenko: Nazwałem jego zachowanie zdradą zespołu. To trochę co innego, chociaż istota sprawy jest ta sama. Oceniam tę sytuację jako były zawodowy sportowiec. W swoim czasie grałem w tym samym Biełgorodzie, zdobywając ostatnie w swojej karierze mistrzostwo Rosji. I wiem z własnego doświadczenia, jakie zasady i zachowania obowiązują w zawodowym sporcie.

Czy można jeszcze odwrócić tę sytuację? Emocje ustąpią, zawodnik rozwiąże swoje problemy i dołączy do reprezentacji?

Na turniej kwalifikacyjny nam potrzeba bohaterów jak z filmu „300 Spartan”. Jeśli zawodnik nie ma ochoty występować w koszulce reprezentacji Rosji, nie ma sensu go przekonywać.

Muserskij twierdzi, że teraz nie może pokazać takiej formy, jakiej potrzebuje Sborna…

Już od dwóch lat jej nie pokazuje – siatkówka, którą prezentuje Dmitrij, nie przystoi graczom światowego formatu. Dziś to siatkarz mający niesamowite predyspozycje, ale psychicznie wypalony, trwoniący swój talent. Tej jesieni jako zawodnik wypadł słabo. I zakończmy już tę historię. Muserskiego nie ma w reprezentacji, która przygotowuje się do turnieju kwalifikacyjnego bez swojego kapitana, teraz już byłego. W teorii Dmitrij może kiedyś powrócić do Sbornej. Jeśli jednak człowiek nie rozumie tego, nie chce być z tymi, z którymi wiele już przeszedł, to może lepiej niech siedzi w domu przy choince i przed telewizorem.

Może w tej sytuacji pomógłby Gienadij Szypulin, prezes i trener Biełogorie Biełgorod?

– Szanowny Gienadij Szypulin teraz zajmuje się przede wszystkim swoim zdrowiem. Zarówno ja, jak i wszyscy ludzie związani z rosyjską siatkówką życzą mu pełnego powrotu do zdrowia. On nie powinien teraz zajmować się problemami dorosłego mężczyzny. Tym bardziej, że ten facet robi coś, co dotyka nie tylko jego, ale również ludzi, którym wiele zawdzięcza.

Muserskiego czekają sankcje dyscyplinarne? W lecie 2013 za podobne zachowanie ukarany został Maksim Żygałow. W rzeczywistości było to dla niego dożywocie, bo zostało mu kilka spotkań do rozegrania w mistrzostwach Rosji.

– Zbierze się komitet wykonawczy, tam zapadną takie decyzje. Osobiście uważam, że zawodnik już sam się ukarał, popełniając taką głupotę. Ale są zasady i regulaminy obowiązujące siatkarzy i siatkarki reprezentacji kraju.

W styczniu odbędą się dwa turnieje kwalifikacyjne – kobiecy w Ankarze i męski w Berlinie. Gdzie pan poleci?

– Do Ankary. Grałem kiedyś w tym mieście, jest tam mój kolega Özkan Mutlugil, który przewodniczy jednej z komisji CEV. Uważam, że tam właśnie powinienem być.

Jak ocenia pan przygotowania do tego turnieju?

– Jestem zbudowany atmosferą w zespole, nastawieniem na konkretny cel. U dziewczyn mamy bardzo pozytywną sytuację, chociaż u kobiet zawsze o to trudno. Ale wszystkie zawodniczki stawiają się na zgrupowanie reprezentacji, gdy ta tego potrzebuje. Półtora roku temu Gamowa została poproszona o grę w mistrzostwach świata i chociaż nie była w pełni gotowa, stawiła się. Teraz przeżywa trudny okres w swojej karierze. Katia rozumie, że w tej chwili nie jest w stanie zagrać na takim poziomie, na jakim gra reprezentacja. Ale sama jej postawa jest pozytywna dla wspólnej sprawy. W Ankarze będzie z nami Lubow Sokołowa, która wiele pomogła na mistrzostwach świata w 2010 roku.

W męskiej reprezentacji tak powracał Tietiuchin…

– Ale on nie zostawił drużyny. Zrobił przerwę, uprzednio wszystko wyjaśniając.

źródło: inf. własna, sport-express.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved