Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Stanisław Szablewski: Życie wszystko zweryfikuje

Stanisław Szablewski: Życie wszystko zweryfikuje

– Ponad czterdzieści lat byłem trenerem, więc mam pewne doświadczenie, dzięki któremu mogę powiedzieć, że życie wszystko zweryfikuje. Gry kontrolne to jeszcze nie wszystko – powiedział o starcie Olimpii Sulęcin w rozgrywkach I ligi prezes lubuskiego klubu, Stanisław Szablewski.

Za siatkarzami Olimpii Sulęcin towarzyskie granie we Wrześni. Siatkarze beniaminka I ligi w półfinale musieli uznać wyższość gospodarzy, zaś w pojedynku o trzecie miejsce po zaciętej walce pokonali Aqua Zdrój Wałbrzych. – Do Wrześni pojechaliśmy na pierwszoligowe przetarcie. Był to nasz pierwszy turniej z pierwszoligowcami. Jestem zadowolony z postawy moich podopiecznych i z tego, co zaprezentowali w trakcie tego turnieju. Turniej turniejem, liga ligą. Na razie wiemy, nad czym mamy pracować. Na pewno będziemy walczyć w każdym meczu ligowym i dawać z siebie maksa – powiedział Łukasz Chajec, szkoleniowiec Olimpii Sulęcin, która do I ligi powróciła po kilku latach przerwy. Jako beniaminek na zapleczu PlusLigi łatwo nie będzie miała, ale zanosi się na to, że stawka będzie bardzo wyrównana, więc sulęcinianie liczą, że odnajdą się w gronie pierwszoligowców. – Poziom będzie bardzo wyrównany. Niuanse będą decydowały o wygraniu seta czy meczu. Zresztą tak było już w turnieju we Wrześni. Przykładowo z Krispolem w pierwszym secie prowadziliśmy 23:20, a w drugim 22:20, a mimo to przegraliśmy do 23 i 22. Przegraliśmy prostymi błędami. W lidze też będzie bardzo równo. Kto zrobi mniej błędów, ten będzie wygrywał – dodał trener lubuskiej ekipy.

Przed Olimpią jeszcze turniej o Puchar Burmistrza Sulęcina, w którym udział wezmą jednak głównie zespoły drugoligowe, a następnie już zmagania ligowe. Początek rozgrywek podopieczni Łukasza Chajca będą mieli bardzo trudny, bowiem czeka ich konfrontacja ze Ślepskiem Suwałki, czyli obecnym wicemistrzem tego szczebla rozgrywkowego. – Teraz będziemy już przygotowywali się pod kątem pierwszych pojedynków ligowych. Powoli analizujemy już grę rywali i będziemy się pod nich przygotowywać – zaznaczył szkoleniowiec Olimpii, dla której priorytetem będzie utrzymanie się na zapleczu elity. Podobne plany ma jednak więcej zespołów, zatem zanosi się na to, że rywalizacja w nadchodzącym sezonie będzie nadzwyczaj interesująca. – Ponad czterdzieści lat byłem trenerem, więc mam pewne doświadczenie, dzięki któremu mogę powiedzieć, że życie wszystko zweryfikuje. Gry kontrolne to jeszcze nie wszystko – zakończył prezes lubuskiego klubu, Stanisław Szablewski.

źródło: inf. własna, Radio Zachód