Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Stanisław Szablewski: Wzrosło zainteresowanie siatkówką w Sulęcinie

Stanisław Szablewski: Wzrosło zainteresowanie siatkówką w Sulęcinie

fot. sulecin24.pl

– Obecnie możemy mówić o tym, że teoretycznie wzmocniliśmy zespół na pozycjach, na których mieliśmy słabsze punkty. Uważam, że grupa czterech nowych zawodników jest dość doświadczona, ograna na określonym poziomie. To trener chciał ściągnąć do drużyny określonych siatkarzy, będąc świadomym, że to wystarczy do utrzymania – powiedział prezes Olimpii Sulęcin, Stanisław Szablewski.

Za działaczami Olimpii Sulęcin gorący okres, bo musieli podjąć działania, by drużyna mogła wystartować w I lidze. Głównie związane one były z poszukiwaniem nowych źródeł finansowania beniaminka. To się udało, bowiem skład sulęcińskiej ekipy został już skompletowany i nie ma zagrożenia, że nie wystartuje ona w I lidze. – Dla nas działaczy był to najtrudniejszy okres, bo jeśli wszystko nam się uda pozałatwiać, to później jesteśmy już tylko obserwatorami – powiedział Stanisław Szablewski, prezes Olimpii Sulęcin, w której nie doszło do rewolucji kadrowej. Trzon zespołu został utrzymany z poprzedniego sezonu, a w szeregach beniaminka I ligi pojawiło się czterech nowych zawodników, czyli Bartosz Konieczny, Filip Frankowski, Patryk Orłowski i Łukasz Ożarski. Trudno jednak powiedzieć, jak te roszady wpłyną na postawę sulęcińskiej ekipy na zapleczu PlusLigi. – Obecnie możemy mówić o tym, że teoretycznie wzmocniliśmy zespół na pozycjach, na których mieliśmy słabsze punkty. Uważam, że grupa czterech nowych zawodników jest dość doświadczona, ograna na określonym poziomie. To trener chciał ściągnąć do drużyny określonych siatkarzy, będąc świadomym, że to wystarczy do utrzymania – dodał działacz lubuskiego zespołu.Podopieczni Łukasza Chajca na pierwszoligowe parkiety wracają po kilkuletniej przerwie. Chcieliby, aby obecność Olimpii na tym szczeblu rozgrywkowym trwała dłużej niż jeden sezon, ale na razie nie znają jeszcze poziomu I ligi. – Siła I ligi będzie znana dopiero przynajmniej po okresie pierwszych gier kontrolnych – zaznaczył Szablewski, który nie ukrywał, że gra na wyższym poziomie rozgrywkowym wiązała się z żmudniejszą pracą nad budżetem, którego wysokość znacznie musiała się zmienić. – Nie jest tajemnicą, że gra w I a II lidze wiąże się ze zwielokrotnieniem budżetu. W I lidze nie da się już grać tylko dobrymi chęciami i lokalnymi zawodnikami. Trzeba dokonywać określonych wzmocnień i otwierać rynek pracy. Wszystko po to, żeby zapewnić sobie nie jednorazowy byt w I lidze, co przerabialiśmy już dwanaście lat temu, tylko dłuższe granie na tym poziomie rozgrywkowym – zaznaczył Szablewski, któremu udało się zwiększyć budżet Olimpii, aby mogła ona wystartować w I lidze. – Dokonaliśmy zwielokrotnienia budżetu. Uzyskaliśmy zapewnienia władz miasta o zwiększeniu dotacji dla klubu, zostaje z nami też firma transportowa. Pozyskaliśmy też inne firmy, które chcą z nami współpracować. Idziemy w kierunku stworzenia budżetu w granicach 650 tysięcy złotych – dodał prezes beniaminka.

Po kilku latach przerwy województwo lubuskie ponownie będzie miało swojego przedstawiciela w męskiej I lidze. Wcześniej byli nim między innymi Orzeł Międzyrzecz i GTPS Gorzów Wielkopolski, a i Olimpia ma za sobą roczny epizod na tym szczeblu rozgrywkowym. Jej awans do I ligi wywołał większe zainteresowanie siatkówką wśród lokalnej społeczności, ale sam prezes przyznał, że pojawiają się również nieliczne głosy, które nie do końca są zadowolone z faktu, że Sulęcin będzie miał siatkówkę na tak wysokim poziomie. – Zainteresowanie siatkówką w Sulęcinie nagle wzrosło. Odczuwamy to do dzisiaj, aczkolwiek pojawiają się także pojedyncze głosy, które pytają, czy nasze miasto stać na pierwszoligową siatkówkę – zakończył Stanisław Szablewski.

źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved