Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Stanisław Gościniak: Jestem pod wrażeniem

Stanisław Gościniak: Jestem pod wrażeniem

fot. Katarzyna Antczak

Biało-czerwoni wygrali oba dotychczasowe spotkania w turnieju rozgrywanym w Lipsku. – Ogólnie jestem pod wrażeniem, że mamy tak wyrównany zespół. Trener rotuje składem i choć niektórzy nie wierzyli w możliwość powodzenia założonego przez niego planu, on konsekwentnie go realizował. Brawo dla niego, bo do tej pory wszystkie jego decyzje wyszły nam na korzyść – powiedział mistrz świata z 1974 roku Stanisław Gościniak. 

W swoim drugim meczu turnieju Ligi Narodów rozgrywanego w Lipsku Polacy pokonali gospodarzy 3:1. – Poza jednym przegranym setem, który według mnie był wynikiem zbyt dużego rozluźnienia, praktycznie przez cały czas kontrolowaliśmy przebieg tego meczu. Pomogli nam w tym Niemcy, którzy zepsuli aż 26 zagrywek, co jest chyba rekordowym osiągnięciem w Lidze Narodów. Jedynie w końcówce czwartej odsłony wynik się wyrównał i do samego końca musieliśmy walczyć. Jej bohaterem okazał się Aleksander Śliwka, który nie mylił się w ataku, a w sobotę bardzo dobrze spisywał się Piotr Łukasik. Przykrej kontuzji stawu skokowego nabawił się za to Tomek Fornal i pewnie nie będzie mu już dane wystąpić w Lipsku – przyznał były siatkarz.Trener Vital Heynen często rotował składem, dając przy tym okazję do zaprezentowania swoich umiejętności przez mniej doświadczonych graczy. – Ogólnie jestem pod wrażeniem, że mamy tak wyrównany zespół. Trener rotuje składem i choć niektórzy nie wierzyli w możliwość powodzenia założonego przez niego planu, on konsekwentnie go realizował. Brawo dla niego, bo do tej pory wszystkie jego decyzje wyszły nam na korzyść. Cieszy, że nasz potencjał zawodniczy jest bardzo duży, co potwierdzają gra oraz wyniki osiągane przez naszą ekipę – stwierdził Stanisław Gościniak. 

Ostatnim spotkaniem biało-czerwonych w fazie zasadniczej Ligi Narodów będzie mecz z Portugalczykami. Siatkarze z Półwyspu Iberyjskiego są już pewni spadku z rozgrywek. – W niedzielę gramy z Portugalią, która nie jest znanym nam zespołem. W przypadku Niemców kilku zawodników miało za sobą grę w PlusLidze, w której z Portugalczyków występuje jedynie Alexandre Ferreira. – zakończył mistrz świata z 1974 roku.

 

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved