Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Stanisław Gościniak: W Krakowie będzie walka na całego

Stanisław Gościniak: W Krakowie będzie walka na całego

fot. archiwum

– W Krakowie będzie ostra walka o medale. Pięć zespołów w generalnej próbie sprawdzi swoją formę przed igrzyskami olimpijskimi – powiedział mistrz świata Stanisław Gościniak przed finałowym turniejem Ligi Światowej w Krakowie 13-17 lipca.

W Tauron Arenie zagrają reprezentacje Brazylii, Francji, Polski, USA, Włoch i Serbii. Poza tą ostatnią w igrzyskach w Rio de Janeiro (5-21 sierpnia) zobaczymy pozostałych pięć drużyn.

Każda z drużyn w fazie interkontynentalnej zagrała po trzy mecze w trzech turniejach. – Dla trenerów była to okazja sprawdzenia zawodników rezerwowych. Z tej możliwości korzystał Stephane Antiga. Cieszę się, że w gronie jego podopiecznych znalazło się dwóch moich wychowanków z częstochowskiego Norwida – Mateusz Bieniek i Bartosz Bednorz – dodał Stanisław Gościniak.Mistrz świata z Meksyku podkreślił, że czas eksperymentów skończył się. – W Krakowie będzie już walka na całego. W Final Six będzie się walczyć o prestiż, sławę i pieniądze. Spodziewam się ciekawego turnieju. Emocje będą od pierwszego meczu – zauważył Gościniak.

Stanisław Gościniak nie ma zdecydowanego faworyta krakowskiego turnieju. – Uważałbym na Włochów. Ten zespół, mający w składzie gwiazdy, zawsze jest groźny. Czekam z niecierpliwością na rywalizację w Krakowie. Uczestnicy igrzysk muszą już być w wysokiej formie. Czas między Final Six a turniejem olimpijskim przeznaczą już tylko na ostatnie szlify – zakończył.

Trzykrotny medalista olimpijski i triumfator Ligi Światowej Wadim Chamuckich nie ma wątpliwości, że turniej Final Six w Krakowie w dniach 13-17 lipca „będzie pięknym wydarzeniem.” – Wiem, jak Polacy kochają swoją reprezentację. Mecze rozgrywane są przy pełnych trybunach, a atmosfera na widowni jest wspaniała. Jestem przekonany, że teraz też tak będzie – powiedział Chamuckich.

Wadim Chamuckich grał w Polsce. Był m.in. kapitanem reprezentacji Rosji w czasie finałowego turnieju Ligi Światowej w Katowicach w 2007 roku. – Takie wydarzenia pozostają w pamięci. Teraz również szykują się znakomite siatkarskie zawody – dodał. W turnieju Final Six zabraknie Rosji, która w fazie interkontynentalnej miała kilka słabszych występów. – Występ w Krakowie byłby doskonałą okazją sprawdzenia się w walce z silnymi rywalami. W meczach grupowych nie grał Maksim Michajłow. Miał problemy ze zdrowiem. Nie należało ryzykować i szafować niepotrzebnie siłami zawodnika. Wszyscy szykują się na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Wierzę, że Sborna w Brazylii będzie znakomicie przygotowana – zakończył Wadim Chamuckich.

 

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved