Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > W Stali Nysa zostało dziewięciu zawodników

W Stali Nysa zostało dziewięciu zawodników

fot. Stal Nysa

Karuzela transferowa rozkręca się na dobre. Coraz więcej klubów informuje o roszadach w swoim składzie. Wicemistrz I ligi mężczyzn podał listę zawodników, którzy zostają w zespole oraz tych, którzy na pewno opuszczają Stal Nysę. Na stanowisku trenerów pozostali Krzysztof Stelmach i Wojciech Janas.

Już wcześniej wiadomo było, że z Nysy odeszli atakujący Łukasz Owczarz i przyjmujący Dawid Bułkowski, bowiem obaj zostali ogłoszeni jako nowi zawodnicy UKS-u Mickiewicza Kluczbork. Owczarz spędził w nyskim zespole trzy sezony, w minionych rozgrywkach rozegrał 26 meczów, zdobywając 158 punktów. Znacznie dłużej z drużyną związany był Bułkowski, który z jednosezonową przerwą reprezentował nyską drużynę od 2008 roku. W kolejnym sezonie w Stali nie zagrają również środkowy Mateusz Nożewski (w ostatnich rozgrywkach rozegrał 22 mecze, zapisując na swoim koncie 108 punktów), libero Daniel Ochrymczuk oraz przyjmujący Michał Makowski, który w ostatnim czasie zmagał się z kontuzją. Wszystko wskazuje również na to, że nowej umowy nie podpisze Sławomir Stolc. Przyjmujący dołączył do zespołu w trakcie sezonu wobec kontuzji Kamila Długosza.Jednocześnie klub ogłosił nazwiska zawodników, którzy zostają w składzie wicemistrza. O rozegraniu nadal decydować będą Patryk Szczurek i Sebastian Matula. Na środku zagrają Maciej Zajder, Moustapha M’Baye i Jarosław Mucha. W klubie pozostali również przyjmujący Bartosz Bućko oraz Kamil Długosz a także libero Mateusz Czunkiewicz. Kolejny rok w Nysie spędzi również atakujący Łukasz Kaczorowski. Zespół poprowadzi ponownie duet Krzysztof Stelmach i Wojciech Janas. Trenerzy jeszcze w trakcie sezonu przedłużyli swoje kontrakty do końca rozgrywek 2020/2021.

Pojawiły się również nieoficjalne informacje o tym, kto może zastąpić odchodzących zawodników. Do Nysy z Katowic ma przenieść się atakujący Bartosz Krzysiek. Plotki mówią również o tym, że Stal ponownie ma sięgnąć po częstochowski zaciąg, jednak w tym okienku transferowym nie z AZS-u, lecz z Norwida. Z nyską ekipą łączy się środkowego Mariusza Schamlewskiego, libero Kamila Dembca oraz przyjmującego Łukasza Łapszyńskiego. Uzupełnieniem składu ma być natomiast przyjmujący Damian Dobosz, który w poprzednich rozgrywkach reprezentował barwy KPS-u Siedlce.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna, stalnysa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved