Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Stal Nysa coraz bliżej skompletowania składu

Stal Nysa coraz bliżej skompletowania składu

Coraz mniej niewiadomych pozostało w drużynie z Nysy. W ostatnich dniach piąty zespół poprzednich rozgrywek wzmocnił się o kolejnych dwóch zawodników, którzy ostatni sezon spędzili w Częstochowie. Do skompletowania składu brakuje jeszcze atakującego oraz libero. Nie podano również oficjalnie nazwiska nowego trenera.

Jeszcze niedawno głośno było o tym, że Stal Nysa może wykupić miejsce od mającej problemy finansowe Łuczniczki Bydgoszcz i grać w przyszłym sezonie w PlusLidze. Rozmowy jednak nie zakończyły się sukcesem. – Mogę potwierdzić, że toczyły się rozmowy na ten temat, ale zakończyły się one niepowodzeniem. Uważam, że nie ma sensu wchodzić w szczegóły. Oba podmioty nie doszły do porozumienia. Stal Nysa pozostaje w I lidze w sezonie 2018/2019 – skomentował w maju na łamach oficjalnej strony zespołu Jacek Jaczenia. Prezes powiedział wtedy również, że klub finalizuje kontrakt z nowym szkoleniowcem. Wciąż jednak nie ogłoszono jego nazwiska.Regularnie za to pojawiają się informacje o zawodnikach, którzy zagrają w klubie z Nysy. Najnowszymi nabytkami są dwaj siatkarze, którzy w minionym sezonie wraz z AZS-em Częstochowa zdobyli złoty medal I ligi. Moustapha M’Baye to dwudziestosześcioletni środkowy, wychowanek Trefla Gdańsk. Na zapleczu PlusLigi reprezentował drużyny z Częstochowy, Siedlec i Wrześni. Bartosz Bućko natomiast ma na swoim koncie grę w kilku klubach PlusLigi oraz we włoskiej drużynie z Werony. Dwudziestotrzyletni przyjmujący zdobywał również medale mistrzostw Europy i świata w kategoriach młodzieżowych. Bućko zamknął skład przyjmujących, bowiem wcześniej klub poinformował, że na dziesiąty sezon w Nysie został Dawid Bułkowski.

Wiele wskazuje na to, że AZS PWSZ Stal Nysa jako pierwszy na zapleczu PlusLigi zakończy budowanie zespołu. Jedynymi niewiadomymi oprócz trenera są atakujący i libero. Pozostałe formacje zostały już skompletowane. W sezonie 2018/2019 w Nysie grać będą: rozgrywający Sebastian Matula i Patryk Szczurek, atakujący Łukasz Owczarz, przyjmujący Michał Makowski, Kamil Długosz, Dawid Bułkowski i Bartosz Bućko, środkowi Mateusz Nożewski, Maciej Zajder, Jarosław Mucha i Moustapha M’Baye oraz libero Daniel Ochrymczuk.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved