Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Stal AZS PWSZ Nysa już w komplecie

Stal AZS PWSZ Nysa już w komplecie

fot. stalnysa.pl

Zakończyła się budowa składu Stali AZS PWSZ Nysa na kolejny sezon. Największe zmiany w drużynie prowadzonej przez Janusza Bułkowskiego zaszły na rozegraniu oraz na środku siatki. Najmniej roszad dotknęło strefę defensywną ekipy z Opolszczyzny, która w ciągu najbliższych lat chce powrócić do PlusLigi.

Stal AZS Nysa w minionym sezonie nie zakwalifikowała się do play-off I ligi, ale zdecydowanie lepszy wynik osiągnąć ma w następnych rozgrywkach, a w planach jest także powrót ekipy z Opolszczyzny do grona zespołów elity. To jednak cel na dalszą przyszłość, a na razie stal koncentruje się na walce w I lidze. W międzysezonowej przerwie w jej składzie nie doszło do rewolucji kadrowej, ale zaszło kilka kluczowych zmian. Największe są na rozegraniu, w klubie z Opolszczyzny nie będą występowali już Maciej Kusaj i Mateusz Biernat. W ich miejsce zakontraktował doświadczonego Konrada Woronieckiego, który przez ostatnie lata bronił barw Campera Wyszków oraz wciąż jeszcze perspektywicznego Wojciecha Kwietnia, który ma za sobą występy chociażby w Espadonie Szczecin, a ostatni sezon spędził w lidze niemieckiej.Na środku pozostał jedynie Mateusz Nożewski, a dołączyli do niego dwaj gracze APP Krispolu Września, czyli Arkadiusz Olczyk i Błażej Szymeczko, a także młody wychowanek Jastrzębskiego Węgla, Damian Śliż. W ataku barw Stali wciąż będzie bronił Jędrzej Goss, a jego konkurentem do walki o miejsce w podstawowym składzie będzie Łukasz Owczarz, który miniony sezon spędził w Camperze Wyszków. Najmniejsze zmiany zaszły w szeregach defensywnych, bowiem w nyskim zespole kolejny sezon spędzą – Dawid Bułkowski, Piotr Łuka, Łukasz Lubaczewski, Bartłomiej Dzikowicz, po rocznej przerwie wrócił do niego też Michał Makowski, a dodatkowo na pozycji libero zakontraktowany został Tomasz Bonisławski, który do Nysy przeniesie się z Łuczniczki Bydgoszcz. Oznacza to, że ze Stalą pożegnali się między innymi: Piotr Hernik, Patryk Napiórkowski, Aleksander Maziarz, Jakub Macyra, Maciej Kusaj i Mateusz Biernat.

Nie do końca udało mi się stworzyć taki zespół, jaki chciałem, ale nie ma co narzekać. Na pewno przed nami dużo pracy, sporo czasu będzie potrzebne na zgranie obu rozgrywających z pozostałymi zawodnikami, ale Konrad Woroniecki jest doświadczonym siatkarzem, więc myślę, że szybko wkomponuje się w zespół – powiedział Janusz Bułkowski, który liczy, że Stal osiągnie lepszy wynik niż w poprzednim sezonie. – Nie ma co na razie pompować balon, ale ósemka jest naszym celem – zakończył szkoleniowiec drużyny z Opolszczyzny.

Zobacz również
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn w sezonie 2016/2017 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved