Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Stabilność w budżecie i składzie – przedsezonowe spojrzenie na Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz

Stabilność w budżecie i składzie – przedsezonowe spojrzenie na Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz

fot. Pałac Bydgoszcz

Niebawem kibice siatkówki będą mieli okazję do przeżywania następnych emocji. Od listopada rusza bowiem Liga Siatkówki Kobiet. Tym samym warto zaprezentować kolejną drużynę, która będzie toczyła walkę o mistrzostwo Polski.

Zespół z Bydgoszczy przystępuje do kolejnego sezonu LSK, po tym jak ostatnio w spektakularny sposób bydgoszczanki zapewniły sobie utrzymanie w lidze. Wygrana w barażu z Legionovią Legionowo dała formacji dużo radości, czego nie ukrywał m.in. ówczesny trener – Piotr Makowski. Sezon jednak dobiegł końca, emocje opadły i przyszedł czas na chłodną ocenę sytuacji. Pierwsze informacje dotyczące działań klubu na nowy sezon pojawiły się w czerwcu. Wtedy to Pałac poinformował o pozostaniu w najwyższej klasie rozgrywkowej oraz pozyskaniu sponsora w postaci Banku Pocztowego. Jak się później okazało, bank ten został sponsorem tytularnym drużyny. – Gdy pojawił się pomysł ponownej współpracy, chętnie wziąłem to pod uwagę. Wszystko wskazuje na to, że znów będziemy wspólnie odnosili sukcesy. Na razie mamy podpisany list na dwa lata, ale mam nadzieję, że będzie to dłuższa współpraca, przynosząca korzyści obu stronom – powiedział na czerwcowej konferencji prezes banku, Sławomir Zawadzki.Nie była to jedyna zmiana w strukturach klubu. Mianowicie do roszad doszło na najwyższym szczeblu, gdyż nowym prezesem Pałacu Bydgoszcz został Piotr Makowski, który już w czerwcu był ogłoszony jako nowy członek zarządu spółki. Były trener zastąpił na stanowisku prezesa Waldemara Sagana. Taki obrót sytuacji sprawił, że pojawiła się „luka” na ławce trenerskiej. Puste miejsce w lipcu zapełnił Piotr Matela, mający w CV pracę w Atomie Trefl Sopot oraz Chemiku Police na stanowisku drugiego szkoleniowca.

Nowości pojawiły się również w samej budowie składu na przyszły sezon. Roszady nie były jednak aż tak wielkie. Zespół wciąż bowiem posiada swój trzon w postaci zawodniczek regularnie występujących w pierwszej „szóstce” w poprzednich zmaganiach. Nowymi nabytkami Pałacu zostały natomiast Tamara Gałucha, Maja Pahor i Małgorzata Andersohn, która została pełnoprawnie przesunięta do pierwszej drużyny. Do Bydgoszczy powróciła także Patrycja Polak, której na boisku należy szukać pod nazwiskiem Balmas. W mieście nad Brdą doszło także do pożegnań. Koszulki klubu z Bydgoszczy nie będą w przyszłym sezonie zakładać: Katarzyna Wenerska, Jagoda Maternia, Sandra Szczygioł, Weronika Fojucik oraz Paulina Świder. Nieco inna sytuacja wystąpiła u Zuzanny Czyżnielewskiej, gdyż ta zdecydowała się zakończyć karierę.

Skład Pałacu Bydgoszcz na sezon 2018/2019:
przyjmujące: Joanna Kuligowska, Ewelina Krzywicka, Patrycja Balmas, Joanna Fedusio
środkowe: Kinga Różyńska, Natalia Misiuna, Marta Ziółkowska
rozgrywające: Magdalena Mazurek, Małgorzata Andersohn
atakująca: Tamara Gałucha
libero: Monika Jagła, Maja Pahor

Jak skład ocenił sternik Pałacu? – Jest to mieszanka doświadczenia z młodością i mam nadzieję, że ta mieszanka będzie na tyle wybuchowa, że przyniesie korzystny efekt – powiedział w wywiadzie z sierpnia Matela.

Pałacanki rozpoczęły przygotowania do sezonu 14 sierpnia. Po kilku tygodniach czystego treningu przyszedł czas na kilka turniejów towarzyskich. Choć do końca nie są one miarodajne, to jednak kibice klubu mogą wyciągać z nich pozytywne wnioski, tworząc nieco większe oczekiwania. Mianowicie bydgoszczanki wygrały trzy z czterech zmagań, raz zajmując drugą lokatę. Na szczególną uwagę zasługuje turniej w Bobolicach, gdyż w klasyfikacji generalnej Pałac wyprzedził odpowiednio Chemika Police, Enea PTPS Piłę oraz DPD Legionovię Legionowo.

Starając się spiąć wszystko w całość, zagorzali fani żeńskiej drużyny siatkarskiej w Bydgoszczy mogą przede wszystkim być zadowoleni z pozyskania sponsora. Klub bowiem zyskał większy spokój finansowy, tak bardzo potrzebny do odpowiedniej pracy. Czy czysto sportowo Pałac się jednak obroni? Sparingi wyglądały obiecująco, więc wydaje się, że sama drużyna może podchodzić do pierwszego ligowego spotkania z dozą umiarkowanego optymizmu. Później jednak wnioski będą wyciągane z tego, jak Pałacanki zaprezentują się 3 listopada w Łodzi na tle miejscowego ŁKS-u Commercecon.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved