Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Srećko Lisinac: Wygrać wszystkie mecze

Srećko Lisinac: Wygrać wszystkie mecze

fot. Izabela Kornas

Reprezentacja Serbii przygotowuje się do Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, który rozpocznie się w Krakowie już 17 maja. – Będzie dla nas pierwszym ważnym sprawdzianem w tym sezonie – mówi środkowy PGE Skry, Srećko Lisinac.

Reprezentacja Serbii nie uzyskała kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w Rio. Jaka w związku z tym panuje teraz atmosfera w środowisku siatkarskim w waszym kraju?Srećko Lisinac: – Jest nam przykro, że nie udało się zakwalifikować na igrzyska. Zarówno my, jak i ludzie, którzy śledzą siatkówkę w Serbii, jesteśmy rozczarowani, ponieważ nasza reprezentacja przyzwyczaiła już naród do sukcesów i dobrej gry w ważnych turniejach. Przede wszystkim jednak myślę, że zasłużyliśmy na jeszcze jedną szansę, by powalczyć o kwalifikację olimpijską. W tym roku mieliśmy tylko jedną taką możliwość. W dodatku o paszporty olimpijskie walczyło w jednym turnieju kilka ekip ze światowej czołówki. Wystarczyło, że któryś zespół miał problemy z kontuzjami i nie mógł zagrać na wystarczająco wysokim poziomie – a tak było w naszym przypadku – to nadzieja na grę w igrzyskach została mu ostatecznie odebrana. Nie chcę nikomu umniejszać jego roli, ale są drużyny, np. Chile, których umiejętności nie mogą się równać z umiejętnościami nawet i piętnastu najlepszych zespołów europejskich. Zawody olimpijskie są największym wydarzeniem sportowym i powinny w nich występować najlepsze zespoły. Mamy więc teraz bardzo mieszane uczucia, aczkolwiek atmosfera w naszym zespole jest jak zawsze doskonała. Myślę, że w żadnej innej reprezentacji nie ma tak dobrej atmosfery. (śmiech) Oczywiście zgaduję, bo nie wiem, jak wygląda sytuacja w innych drużynach narodowych, ale my naprawdę dobrze się rozumiemy.

Jakie są wasze cele na nadchodzący sezon?

Chcemy wygrywać wszystkie mecze, które gramy dla reprezentacji. Myślę, że pierwszym ważnym sprawdzianem w tym sezonie będzie dla nas turniej, który rozegramy w Polsce. Trenerzy na pewno będą chcieli, żebyśmy zaprezentowali się najlepiej, jak to będzie możliwe. Oczywiście jak co roku gramy w Lidze Światowej i to kolejny nasz cel. Chcielibyśmy powtórzyć zeszłoroczny sukces, a przynajmniej zakwalifikować się do Final Six.

W ubiegłym roku zostałeś wybrany do najlepszej szóstki finału Ligi Światowej. To było dla ciebie na pewno wielkie wyróżnienie.

Starałem się jak najlepiej pomóc swojej reprezentacji, ale i tak nie spodziewałem się, że otrzymam nagrodę dla najlepszego środkowego. Te indywidualne wyróżnienia są rezultatem pracy, walki i chęci zwycięstwa całego zespołu. Zarówno moja nagroda, jak i nagroda Atanasijevicia, który został wtedy wybrany najlepszym atakującym, są w pięćdziesięciu procentach zasługą drużyny. To jest taka wisienka na torcie.

W tym sezonie będziecie mieć kilka okazji, żeby zmierzyć się z reprezentacją Polski. Czy na te spotkania jakoś dodatkowo się mobilizujesz?

Nieważne, kto jest po drugiej stronie siatki, zawsze daję z siebie wszystko. Tak jest też w przypadku meczów z Polakami. Tyle tylko, że gram w PlusLidze, więc dobrze znam polskich siatkarzy.

Rozmawiała: Małgorzata Pabich

Co dalej z limitami dla obcokrajowców w Polsce?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa, siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved