Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Srećko Lisinac: System kwalifikacji olimpijskich jest katastrofalny

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

– System kwalifikacji jest katastrofalny. On powinien się zmienić i to nie jest tylko moje zdanie. Na imprezie czterolecia powinno zagrać więcej zespołów z Europy – powiedział mistrz Europy, środkowy reprezentacji Serbii Srecko Lisinac. W niedzielę wraz z kadrą Serbii były środkowy PGE Skry zdobył złoty medal mistrzostw Europy, a już w styczniu czega go trudna walka o igrzyska olimpijskie.

Sukcesy Lisinaca zawsze cieszą polskich kibiców. Wielu z nich, którzy kupili bilety na finał dla naszej reprezentacji w przypadku jej nieobecności, kibicowało właśnie  byłemu zawodnikowi PGE Skry. –  Bardzo dziękuję. Przyjąłem wiele wiadomości z gratulacjami za pośrednictwem mediów społecznościowych – powiedział.  – W pierwszym secie zespół ze Słowenii prezentował się bardzo dobrze i nie pozwolił, byśmy grali w naszym rytmie. Wkrótce zaczęliśmy jednak lepiej zagrywać, a rywale gorzej przyjmować. Kontrolowaliśmy mecz do końca – ocenił środkowy serbskiej kadry. – Czuliśmy, że Słowenia nie powtórzy tak dobrego meczu jak z Polską, bo jej na to nie pozwolimy – dodał były zawodnik PGE Skry Bełchatów.Co się wydarzyło w ostatnich tygodniach? Z zespołu niepewnego Serbowie stali się takim, który się odbudował. – Ten zespół potrafi grać w siatkówkę. Brakowało nam pewności siebie podczas zeszłorocznych mistrzostw świata, tegorocznych kwalifikacji olimpijskich – analizował Srećko Lisinac. Mało kto wierzył w taki właśnie finał.  – Turniej ma to do siebie, że każdy każdego może ograć. Przed mistrzostwami faworytami do zwycięstwa byli Polacy i Rosjanie. Wierzyliśmy, że możemy pokonać każdego, jak zagramy to, co umiemy – dodaje Srećko Lisinac.

Teraz przed Serbami trudne kwalifikacje olimpijskie, gdzie zagrają m. in z Niemcami czy Słowenią.– System kwalifikacji jest katastrofalny. On powinien się zmienić i to nie jest tylko moje zdanie. Na imprezie czterolecia powinno zagrać więcej zespołów z Europy. Mam szacunek do innych drużyn, ale wiele nie zasługuje, żeby tam być. Musimy dać z siebie wszystko w styczniu, wygrać i zakwalifikować się na igrzyska  – powiedział.

 

źródło: polsatsport.pl, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved