Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Srećko Lisinac: Każdy z nas chce wygrywać

Srećko Lisinac: Każdy z nas chce wygrywać

fot. Katarzyna Antczak

– Powiedzmy, że było nieporozumienie, które jest już za nami. Wszystko sobie wyjaśniliśmy, wyczyściliśmy atmosferę – mówi o sytuacji w PGE Skrze Bełchatów Srećko Lisinac. – Każdy z nas chce wygrywać. Nie zawsze to się udaje, ale teraz skupiamy się na miejmy nadzieję ostatnim meczu w tym sezonie – dodaje serbski środkowy bełchatowian.

Po tym, co pokazaliście w pierwszych dwóch spotkaniach przeciwko drużynie LOTOSU Trefla, można wnioskować, że do Gdańska jedziecie tylko na jedno spotkanie.Srećko Lisinac:Na pewno chcielibyśmy zagrać tylko jeden mecz, ale nigdy nic nie wiadomo. Może zdarzyć się i tak, że wrócimy do Bełchatowa na piąte spotkanie. Mam jednak nadzieję, że tak źle nie będzie.

Te kilka dni przerwy mogły was wytrącić z rytmu?

Myślę, że jeśli byśmy zagrali na siedemdziesiąt czy osiemdziesiąt procent tego, co pokazaliśmy w Bełchatowie, to wystarczy, aby wygrać w jednym meczu.

Czy pana zdaniem to LOTOS Trefl Gdańsk nic nie pokazał w zeszłym tygodniu? Czy wy zagraliście tak dobrze?

To my zagraliśmy dobrze. Nasz serwis w obu spotkaniach dobrze funkcjonował i jak wspomniałem, możemy zagrać niewiele gorzej, aby zdobyć medal.

Przed spotkaniami o brązowy medal wiele osób mówiło, że nie ma faworyta w tych pojedynkach. Po dwóch meczach wydaje się, że to wy jesteście silniejszym zespołem.

Myślę, że aspekt psychologiczny przed tymi spotkaniami był kluczem do naszego zwycięstwa. Może byliśmy źli, że straciliśmy ważnego seta w meczu z BBTS-em Bielsko-Biała i to sprawiło, że gramy o brąz. Drużyna z Gdańska na mecze z nami na pewno wyszła mocno zamotywana. Ktoś może powiedzieć, że psychicznie Skra Bełchatów znalazła się pod kreską, ale pokazaliśmy, że jest inaczej. Oczywiście, że nie cieszymy się z tego, że nie gramy w finale, ale teraz musimy się skupić na meczach o brązowy medal.

Porównując poprzedni sezon z aktualnym, niewiele się zmieniło w waszej sytuacji. W Lidze Mistrzów nic nie ugraliście, w PlusLidze ponownie walczycie o brązowy medal. Jedynym plusem tego sezonu jest zdobycie Pucharu Polski.

Nie czujemy się lepiej, gdybyśmy wygrali drugi mecz z Zenitem Kazań, mogliśmy walczyć dalej i osiągnąć lepszy wynik w Lidze Mistrzów. W PlusLidze jeden set zadecydował o tym, że walczymy o brązowy medal mistrzostw Polski. Może gdybyśmy dotarli do finału, to zdobylibyśmy złoto, ale tego się nie dowiemy. Taki jest sport, piłka jest okrągła, wszystko może się wydarzyć. Dużo będzie zależało od formy dnia obu zespołów.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved