Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Srebrna LE M: W szóstej kolejce wygrywali faworyci

Srebrna LE M: W szóstej kolejce wygrywali faworyci

fot. Arkadiusz Buczyński

W srebrnej Lidze Europejskiej mężczyzn rozegrano już szóstą kolejkę spotkań. W niej wygrane odnieśli Łotysze, Macedończycy, Chorwaci oraz Białorusini. Na czele grupy A pozostali niepokonani Łotysze, zaś w grupie B na fotelu lidera znaleźli się Białorusini.

Łatwą przeprawę w grupie A mieli Macedończycy, którzy stosunkowo szybko rozprawili się z reprezentacją Kosowa. Szczególnie w drugiej odsłonie widoczna była różnica klas pomiędzy oboma zespołami, bowiem siatkarze z Kosowa ledwo dobrnęli do granicy 10 oczek. Najlepiej zaprezentowali się w trzeciej odsłonie, w której przekroczyli 20 punktów, ale i tak nie urwali rywalom żadnego seta. Macedończycy świetnie zaprezentowali się w ataku, w którym ich skuteczność przekroczyła 60%. Z kolei rywale mieli spore problemy w ofensywie, bo przy 14% skuteczności przyjęcia perfekcyjnego trudno było im dotrzymać kroku przeciwnikom. Na dodatek Macedończycy dołożyli 8 bloków, a do sukcesu poprowadził ich Nikola Giorgiew, który zapisał na swoim koncie 16 oczek.Macedonia – Kosowo 3:0
(25:17, 25:10, 25:21)

Wciąż niepokonana jest reprezentacja Łotwy, która tym razem męczyła się jednak z Austriakami. Chociaż początkowo nic na to nie wskazywało, bowiem od początku meczu lepiej prezentowali się faworyci. Oni wygrali premierową odsłonę w końcówce, a w drugiej poszli za ciosem. Wydawało się, że odniosą pewną wygraną, ale od trzeciej odsłony przebudzili się Austriacy, którzy doprowadzili do tie-breaka. On był walką nerwów, którą w końcówce lepiej wytrzymali Łotysze, triumfując 15:13. Dzięki tej wygranej utrzymali miano niepokonanej drużyny w Lidze Europejskiej oraz utrzymali fotel lidera w grupie A.

Łotwa – Austria 3:2
(25:23, 25:20, 20:25, 23:25, 15:13)

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy A srebrnej Ligi Europejskiej mężczyzn

Do jednostronnego starcia doszło w konfrontacji Węgrów z Białorusinami. Druga z drużyn praktycznie od początku do końca meczu kontrolowała boiskowe wydarzenia. Węgrzy tylko krótkimi fragmentami byli w stanie dotrzymać kroku rywalom, w całym meczu tylko trzy razy skutecznie ich zablokowali. Nie funkcjonowała im też zagrywka, a rywale przy 75% skuteczności w przyjęciu dość swobodnie mogli rozgrywać swoje akcje. Prym w ich szeregach wiedli Paweł Audoczanka i Artur Udrys, którzy zapisali na swoim koncie po 11 oczek. Węgrzy nie mieli czym odpowiedzieć, co odbiło się na wyniku, bowiem w żadnej z trzech odsłon nie dobili nawet do 20 punktów, co zaowocowało ich gładką porażką. Dzięki wygranej Białorusini utrzymali pierwszą lokatę w grupie B.

Węgry – Białoruś 0:3
(16:25, 12:25, 17:25)

Wydawało się, że równie jednostronny będzie drugi mecz w grupie B, w którym Chorwaci rywalizowali z Albańczykami. Szczególnie dwie pierwsze odsłony toczyły się pod ich dyktando. W trzeciej mogli postawić kropkę nad i, ale zabrakło im zimnej krwi w końcówce. Przegrana walka na przewagi wyraźnie podcięła im skrzydła, a dodała wiatru w żagle Albańczykom, którzy doprowadzili do tie-breaka. W nim jednak nie udało im się przechylić szali na swoją korzyść. Chorwaci wygrali 15:11, a do sukcesu poprowadził ich Leo Andrić, który zdobył 28 oczek. Jednak Chorwaci stracili ważny punkt, przez co wciąż tracą oczko do Białorusinów i znajdują się na drugiej lokacie w grupie B.

Albania – Chorwacja 2:3
(11:25, 18:25, 29:27, 25:21, 11:15)

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy B srebrnej Ligi Europejskiej mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Europejska, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved