Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE M: Rumunia i Grecja zagrają w finale

Srebrna LE M: Rumunia i Grecja zagrają w finale

Zakończyła się już faza grupowa srebrnej  Ligi Europejskiej mężczyzn.  Zwycięzcy grup zawalczą w finale. W grupie A o prymat walczyła Austria z Grecją. Oba zespoły wygrały swoje ostatnie mecze 3:0, a ostatecznie lepszy stosunek setów  premiował do finału Grecję. W grupie B niepokonana okazała się Rumunia i pewnie awansowała do finału.

Grupa A:

Walczący o miejsce w finale Austriacy pokonali Węgrów w trzech setach, ale na pewno nie można mówić o jednostronnym pojedynku. W każdej z partii walki nie brakowało, ale to Austria przeważała w ataku (50% przy 45% rywali), była też lepsza w bloku (10:6). Podopieczni Michaela Warma skuteczniej pracowali także w polu serwisowym, w asach serwisowych było 8:3. Pozwoliło im to zwyciężyć mimo większej ilości błędów. Paul Buchegger okazał się najlepiej punktującym po stronie Austrii. Zdobył 18 oczek. Dla pokonanych 13 punktów zdobył Kristof Horvath.

Węgry  – Austria 0:3
(24:26, 21:25, 23:25)

Węgry: Szabo (9), Horvath (13) Flachner (5), Keen, David (6), Blazsovics (3), Ban (libero) oraz Bozóki (3), Magyar (3), Kalmar, Nagy
Austria: Wohlfahrttatter (5), Menner (4), Tusch (1), Berger  A. (13), Grabmuller (8), Buchegger (18), Kroiss (libero) oraz Trothann, Landfahrer (8)

Grecja rywalizująca z Austrią o miejsce w finale również wygrała swój mecz z Bośnią i Hercegowiną 3:0. Podopieczni Dimitrosa Andreopoulosa po rozgromieniu rywala w pierwszym secie, w drugim musieli nieco powalczyć, ale w końcówce wypunktowali oponentów. W trzeciej odsłonie wygrali już dość pewnie. Kluczem okazał się przed wszystkim atak. Bośnia i Hercegowina kończyła 42% akcji w ofensywie, zaś Grecy aż 63%. W asach serwisowych był remis 8:8, a w bloku 5:5. Nikos Zoupani zdobył 14 punktów dla zwycięzców, zaś dla pokonanych 13 razy zapunktował Marko Milovanović, wprowadzony z kwadratu rezerwowych. Lepszy stosunek setów zdecydował, że to Grecja zagra w finale.

Bośnia i Hercegowina – Grecja 0:3
(16:25, 20:25, 21:25)

Bośnia i Hercegowina: Gajic (3), Colo (6), Osmanovic (7), Sormaz N. (2), Ristić (3), Vidovic, Janjić (libero) oraz Lukic (libero), Milovanović (13), Didović (6), Sormaz L. (1), Popović
Grecja: Zoupani (14), Stivachtis (4), Petreas (4), Kokkinakis (5), Takouridis (6), Fragkos (12), Zisis (libero) oraz Tzioumakas, Raptis (1), Voulkidis, Daridis (libero)

Rozgrywki w tej grupie niepokonana zakończyła reprezentacja Rumunii. Na zakończenie rozbiła najsłabszą w stawce Gruzję. Podopieczni Danuta Pascu przeważali w każdym elemencie i w żadnym secie nie pozwolili rywalom zdobyć nawet 20 oczek. Rumunii atakowali ze skutecznością 64% zaś Gruzini 31%. W bloku było 6:1, a asach serwisowych 5:1. Oba zespoły popełniły jednak bardzo dużą ilość własnych błędów. Rumunia oczywiście wygrała grupę i awansowała do finału.

Gruzja  – Rumunia 0:3
(15:25, 19:25, 15:25)

Gruzja: Chkholaria (1), Gejadze, Tskhomaria (4), Chachua O. (3), Zakaidze (2), Nutsubidze (6), Buadze (libero) oraz Khimshiashvili (libero), Gordadze, Chachua D., Gejadze, Oniani (1)
Rumunia: Matei (9), Mihalcea (2), Dumitru (2), Aciobanitei (6), Bala (1), Olteanu (1), Kantor (libero) oraz Cristudor (libero), Cuciureanu (4), Gheorghita (5), Rapeanu (1), Cherbeleata (7), Suson (6), Balean (6)

Dania w trzech setach pokonała Azerbejdżan i zajęła drugie miejsce w grupie. Ekipa trenera Knudsena praktycznie cały czas kontrolowała boiskowe wydarzenia. Skandynawowie atakowali z 59% skutecznością, rywale zaś 51%.  W bloku było 9:2 dla zwycięzców, a w asach serwisowych 6:2. Azerbejdżan popełnił więcej własnych błędów.

Azerbejdżan – Dania 0:3
(17:25, 20:25, 18:25)

Azerbejdżan: Hasanli (4), Ibragimov (4), Samadov (4), Obodnikov (9), Baranov (5), Vasilenko (3), Allahverdiyev (libero) oraz Bayramov (9), Suleymanov (1), Aliyev
Dania: Andersen (9), Overgaard (3), Jacobsen (1), Kjaer (10), Bonnesen (12), Madsen (11), Hjorth (libero) oraz Mollgaard, Mikelsons (1), Jensen (1)