Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE M: Rumuni ze z złotem

Srebrna LE M: Rumuni ze z złotem

W pierwszym meczu finałowym srebrnej Ligi Europejskiej siatkarzy Rumuni wygrali z Grekami po tie-breaku. W drugim spotkaniu rozgrywanym u siebie lepsi okazali także się zawodnicy prowadzeni przez Danuta Pascu, którzy tym razem pokonali reprezentantów Hellady 3:0. Rumuni dzięki temu zwycięstwu wygrali srebrną Ligę Europejską i wywalczyli awans.

Początek spotkania miał bardzo wyrównany przebieg, a wynik przez długi czas oscylował wokół remisu. Później Rumuni wyszli na dwupunktowe prowadzenie (8:6), które utrzymywali przez dłuższy czas. Podopieczni Danuta Pascu prezentowali się coraz skuteczniej, reprezentanci Hellady nie mogli znaleźć sposobu na ich świetną grę, wskutek czego przegrywali już pięcioma punktami (15:20). W końcówce Grecy zbliżyli się do swoich przeciwników (21:23), lecz na nic więcej nie było ich stać. Pierwsza odsłona spotkania padła łupem gospodarzy rewanżowego spotkania (25:21).

Druga partia na początku również przebiegała pod znakiem wyrównanej walki, oba zespoły wymieniały się prowadzeniem, ale żaden z nich nie potrafił zdobyć trwałej przewagi. W miarę trwania seta do głosu zaczęli dochodzić Rumuni, którzy mozolnie wypracowali sobie kilkupunktową zaliczkę (17:13). Nie cieszyli się z niej długo, bowiem Grecy nie zamierzali się poddawać i odrobili dystans dzielący ich od rywali. W pewnym momencie reprezentanci Hellady wyszli nawet na prowadzenie, ale w końcówce lepsi okazali się podopieczni  Danuta Pascu. Rumuni zwyciężyli w tej partii 25:23 i znaleźli się o krok od złotego medalu srebrnej Ligi Europejskiej.

Nie inaczej niż w dwóch poprzednich setach od samego początku kibice zgromadzeni w hali mogli być świadkami wyrównanej walki. Żaden zespół przez długi czas nie potrafił zbudować jakiejkolwiek trwałej przewagi. Dopiero w końcówce Rumuni zbudowali dwupunktowe prowadzenie (20:18). Podopieczni  Danuta Pascu prezentowali się coraz lepiej, dzięki czemu powiększyli zaliczkę (22:19). Reprezentanci Hellady nie zamierzali jednak się poddawać, złapali kontakt z rywalami (21:22). W końcówce więcej krwi zachowali Rumuni, którzy wygrali tego seta 25:21, cały mecz 3:0 i mogli cieszyć się z wygrania srebrnej Ligi Europejskiej.

Rumunia – Grecja 3:0
(25:21, 25:23, 25:21)

Wynik pierwszego meczu: 3:2 dla Rumunii

Rumunia: Michalcea (10), Gheorghita (15), Aciobanitei (8), Bartha (3), Lica (8), Balean (14), Kantor (libero) oraz Matei (1), Cherbelatea
Grecja: Zoupani (18), Filippov (2), Petreas (7), Kokkinakis (7), Takouridis (2), Fragkos (5), Zisis (libero) oraz Raptis (5), Voulkidis (4)