Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE M: Rumuni po zaciętym meczu wygrali z Grecją

Srebrna LE M: Rumuni po zaciętym meczu wygrali z Grecją

fot. CEV

Siatkarze Grecji prowadzili 2:1 z Rumunią, nie zdołali rozstrzygnąć meczu na swoją korzyść i przegrali pierwsze starcie 2:3. O wygranej Rumunów zadecydowało lepsze przyjęcie oraz skuteczniejsza gra w ataku. Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane 30 czerwca 2019 w Rumunii.

W pierwszym secie meczu dominowali Grecy, nie popełnili zbyt wielu błędów własnych i na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:5. Podopieczni trenera Dimitriosa Andreopoulosa trzykrotnie w tym secie zdobyli punkty bezpośrednio z zagrywki i prowadzili (16:14). Ich liderem był Nikos Zoupani, nieźle spisał się Dimitrios Fragkos, zawodnicy ci punktowali w ataku i byli motorem napędowym swojej reprezentacji. Do końca seta trwała dominacja i przewaga Greków, wygrali oni tą część meczu w stosunku 25:20.Drugi set meczu przez dłuższy czas toczył się pod dyktando Greków, mieli oni dwa punkty przewagi (16:14) i tą zaliczkę utrzymali przez dłuższy czas. Grecja dominowała w przyjęciu, miała lepszą skuteczność w ataku i nic nie zapowiadało porażki tej reprezentacji. Przełom nastąpił w końcówce seta, Grecy popełnili błędy własne i w efekcie tego doszło do gry na przewagi. W niej lepsi okazali się siatkarze Rumunii, zapisali na swoje konto tego seta i doprowadzili do remisu w całym spotkaniu.

Podrażnieni porażką gospodarze szybko powrócili do swojej gry prezentowanej w premierowej partii meczu i odskoczyli Rumunom na cztery punkty (10:6). Grecy poszli za ciosem odrzucili od siatki swoich przeciwników i prowadzili 19:15. Przyczyną porażki Rumunów w tym secie były błędy własne, popełnili ich aż 12, pomimo lepszej gry w ataku ich wysiłki na niewiele się zdały. Po raz drugi w tym spotkaniu musieli uznać wyższość swoich przeciwników i przegrywali 1:2 po trzech partiach.

W czwartej odsłonie meczu na boisku trwała zacięta walka, minimalnie lepsi byli podopieczni trenera Danuta Pascu (9:8). Powiększyli oni swoją przewagę do pięciu punktów i narzucili Grekom swoje warunki gry (13:8). Grecy byli bezradni i nie potrafili zniwelować strat dzielących ich do Rumunów, w końcówce dystans zmalał do trzech punktów (16:19). Blok i zagrywka okazały się być decydującymi elementami, które przyczyniły się do wygranej gości. W końcówce seta gospodarze co prawda wyrównali stan seta na 23:23, ale ostatnie słowo należało do Rumunów, którzy wygrali i o końcowym zwycięstwie musiał decydować tie-break.

W nim od samego początku ton wydarzeniom na boisku nadawała reprezentacja Rumunii. Na początku było 8:7 dla reprezentacji gości, przewaga gości wzrosłą do trzech punktów (11:8). Zoupani robił, co mógł, jego wysiłki na niewiele się zdały, błędy własne oraz słabe przyjęcie sprawiły, że Grecy przegrali pierwsze spotkanie z Rumunami.

Grecja – Rumunia 2:3
(25:21, 28:30, 25:20, 23:25, 10:15)

Składy zespołów:
Grecja: Zoupani (27), Filippov (2), Petreas (7), Kokkinakis (7), Takouridis (12), Fragkos (19), Zisis (libero) oraz Raptis (2), Voulkidis, Dalakouras, Koumentakis i Daridis (libero)
Rumunia: Mihalcea (7), Aciobanitei (10), Bartha (12), Lica (3), Bala (5), Olteanu (2), Kantor (libero) oraz Matei (17), Gheorghita (12), Balean (16) i Cristudor (libero)

Zobacz również:
Wyniki meczów finałowych srebrnej Ligi Europejskiej mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Europejska

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę