Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE M: Rumuni po zaciętym meczu wygrali z Grecją

Srebrna LE M: Rumuni po zaciętym meczu wygrali z Grecją

Siatkarze Grecji prowadzili 2:1 z Rumunią, nie zdołali rozstrzygnąć meczu na swoją korzyść i przegrali pierwsze starcie 2:3. O wygranej Rumunów zadecydowało lepsze przyjęcie oraz skuteczniejsza gra w ataku. Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane 30 czerwca 2019 w Rumunii.

W pierwszym secie meczu dominowali Grecy, nie popełnili zbyt wielu błędów własnych i na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:5. Podopieczni trenera Dimitriosa Andreopoulosa trzykrotnie w tym secie zdobyli punkty bezpośrednio z zagrywki i prowadzili (16:14). Ich liderem był Nikos Zoupani, nieźle spisał się Dimitrios Fragkos, zawodnicy ci punktowali w ataku i byli motorem napędowym swojej reprezentacji. Do końca seta trwała dominacja i przewaga Greków, wygrali oni tą część meczu w stosunku 25:20.

Drugi set meczu przez dłuższy czas toczył się pod dyktando Greków, mieli oni dwa punkty przewagi (16:14) i tą zaliczkę utrzymali przez dłuższy czas. Grecja dominowała w przyjęciu, miała lepszą skuteczność w ataku i nic nie zapowiadało porażki tej reprezentacji. Przełom nastąpił w końcówce seta, Grecy popełnili błędy własne i w efekcie tego doszło do gry na przewagi. W niej lepsi okazali się siatkarze Rumunii, zapisali na swoje konto tego seta i doprowadzili do remisu w całym spotkaniu.

Podrażnieni porażką gospodarze szybko powrócili do swojej gry prezentowanej w premierowej partii meczu i odskoczyli Rumunom na cztery punkty (10:6). Grecy poszli za ciosem odrzucili od siatki swoich przeciwników i prowadzili 19:15. Przyczyną porażki Rumunów w tym secie były błędy własne, popełnili ich aż 12, pomimo lepszej gry w ataku ich wysiłki na niewiele się zdały. Po raz drugi w tym spotkaniu musieli uznać wyższość swoich przeciwników i przegrywali 1:2 po trzech partiach.

W czwartej odsłonie meczu na boisku trwała zacięta walka, minimalnie lepsi byli podopieczni trenera Danuta Pascu (9:8). Powiększyli oni swoją przewagę do pięciu punktów i narzucili Grekom swoje warunki gry (13:8). Grecy byli bezradni i nie potrafili zniwelować strat dzielących ich do Rumunów, w końcówce dystans zmalał do trzech punktów (16:19). Blok i zagrywka okazały się być decydującymi elementami, które przyczyniły się do wygranej gości. W końcówce seta gospodarze co prawda wyrównali stan seta na 23:23, ale ostatnie słowo należało do Rumunów, którzy wygrali i o końcowym zwycięstwie musiał decydować tie-break.

W nim od samego początku ton wydarzeniom na boisku nadawała reprezentacja Rumunii. Na początku było 8:7 dla reprezentacji gości, przewaga gości wzrosłą do trzech punktów (11:8). Zoupani robił, co mógł, jego wysiłki na niewiele się zdały, błędy własne oraz słabe przyjęcie sprawiły, że Grecy przegrali pierwsze spotkanie z Rumunami.

Grecja – Rumunia 2:3
(25:21, 28:30, 25:20, 23:25, 10:15)

Grecja: Zoupani (27), Filippov (2), Petreas (7), Kokkinakis (7), Takouridis (12), Fragkos (19), Zisis (libero) oraz Raptis (2), Voulkidis, Dalakouras, Koumentakis i Daridis (libero)
Rumunia: Mihalcea (7), Aciobanitei (10), Bartha (12), Lica (3), Bala (5), Olteanu (2), Kantor (libero) oraz Matei (17), Gheorghita (12), Balean (16) i Cristudor (libero)