Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE M: Rumuni wciąż bez pogromcy, pierwsza porażka Austriaków

Srebrna LE M: Rumuni wciąż bez pogromcy, pierwsza porażka Austriaków

Podczas trzeciej kolejki srebrnej Ligi Europejskiej pierwszej porażki doznali Austriacy. Brak wygrania nawet seta z Grekami sprawił, że podopieczni Michaela Warma spadli na drugie miejsce w tabeli kosztem swoich rywali. Pierwsze zwycięstwo na swoim koncie w grupie A zapisała natomiast reprezentacja Bośni i Hercegowiny. W grupie B liderem pozostają Rumuni, którzy mają komplet zwycięstw. Na drugie miejsce dzięki pokonaniu Azerbejdżanu awansowali Duńczycy.

Grupa A:

Trzecią kolejkę zainaugurował mecz lidera z wiceliderem. Pierwszy set był niezwykle zacięty. Chociaż po udanym początku gospodarzy prym wiedli goście, w decydującym momencie do głosu ponownie doszli siatkarze z Grecji, triumfując 27:15. Kolejny set przez dłuższy czas był wyrównany, jednak końcówka ponownie należała do Greków. Dopiero trzecia odsłona po granym punkt za punkt początku została zdominowana przez siatkarzy Dimitrosa Andreopoulosa. Austriacy zdołali zdobyć w niej jedynie 13 oczek. Gospodarzy do triumfu poprowadził duet Nikos Zoupani i Alexandros Raptis.

Po porażkach z Austriakami i Grekami Bośnia i Hercegowina we własnej hali podejmowała Węgrów. Gospodarze pierwszy set zagrali bardzo pewnie w ataku, dołożyli mocną zagrywkę i triumfowali do 14. W kolejnej partii gra wyrównała się a końcówka należała do gości. Węgrzy nie zdołali jednak pójść za ciosem. W secie numer trzy ponownie od początku do końca warunki dyktowali gospodarze. Wiele wskazywało, że taki scenariusz powtórzy się w czwartej partii, jednak w końcówce Węgrzy odwrócili sytuację. Podopieczni Bogdana Tanaseodrobili wszystkie straty i odskoczyli na 22:20. W tym momencie ich gra się zacięła. Kolejne akcje padały łupem reprezentantów Bośni i Hercegowiny, którzy tym samym wygrali swój pierwszy mecz w tegorocznych rozgrywkach.

Grecja – Austria 3:0
(27:25, 25:21, 25:13)

Grecja: Zoupani (16), Filippov, Petreas (6), Rapits (12), Takouridis (1), Fragkos (8), Zisis (libero) oraz Daridis (libero) Kokkinakis i Voulkidis (3)
Austria: Wohlfahrtstätter (4), Manner (6), Thaller (1), Grabmüller (10), Buchegger (9), Landfahrer (7), Ringseis (libero) Oraz Kronthaler, Tröthann, Tusch, Jurkovics, Ibrahimovic (1) i Langwieser (libero)

Bośnia i Hercegowina – Węgry 3:1
(25:14, 20:25, 25:17, 25:22)

Bośnia i Hercegowina: Gajic (2), Colo (11), Osmanovic (22), Sormaz N. (16), Ristić (12), Vidovic (1), Lukic (libero) oraz Milovanović i Didović (1)
Węgry: Szabo (8), Bozoki (8), Flachner (6), Kalmar (8), Keen (2), David (14), Ban (libero) oraz Horvath i Magyar (6)

Liderzy grupy B nie pozostawili złudzeń outsiderowi. We własnej hali Rumuni rozbili Gruzinów. W pierwszym secie przyjezdni zdobyli jedynie 7 punktów (z czego aż 5 oddali im rywale), natomiast w drugim 11. W trzeciej partii trener Danut Pascu wypuścił do boju zmienników. W tej odsłonie gra była nieco bardziej wyrównana, jednak od początku do końca na prowadzeniu pozostawali gospodarze. W szeregach Rumunów po 9 punktów zdobyli Ciprian Matei, Robert Adrian Aciobanitei i Rares Ionut Balean. W szeregach Gruzinów osiem oczek na swoim koncie zapisał Daviti Tskhomaria.

W drugim pojedynku tej grupy Dania podejmowała Azerbejdżan. Po pierwszym secie zapowiadało się na ciekawą walkę, bowiem gospodarze wygrali, ale dopiero 25:23. W drugiej odsłonie po początkowo wyrównanej grze szybko efektowną serię zaliczyli Duńczycy i set zakończył się ich zwycięstwem do 10. To nie podłamała przyjezdnych, którzy dobrze rozpoczęli trzeciego seta. Ponownie jednak gospodarze przejęli inicjatywę i mimo starań rywali nie oddali prowadzenia aż do końca meczu. Gospodarze bardzo dobrze ustawiali blok (12 punktów przy 4 rywali) i byli znacznie skuteczniejsi w ataku (59% do 38% przyjezdnych).

Rumunia – Gruzja 3:0
(25:7, 25:11, 25:20)

Rumunia: Matei (9), Mihalcea 3), Aciobanitei (9), Bartha (1), Bala (6), Olteanu (5), Cristudor (libero) oraz Cuciureanu (2), Dumitru (3), Ene (2), Gheorghita (3), Cherbeleata (4), Balean (9) i Kantor (libero)
Gruzja: Chkholaria, Gejadze V., Tskhomaria (8), Chachua O., Zakaidze (3), Nutsubidze (1), Buadze (libero) oraz Iobidze (3), Gejadze I., Chachua D. (1) i Gordadze

Dania – Azerbejdżan 3:0
(25:23, 25:10 ,25:19)

Dania: Andersen (7), Overgaard (7), Jacobsen (3), Bonnesen (10), Nielsen (11), Madsen (13),Hjorth (libero) oraz Gade (1) i Mollgaard
Azerbejdżan: Bajramow (6), Hasanli (1), Ibragimow (4), Samodow (9), Obodnikow (9), Baranow (7), Allahwerdijew (libero) oraz Sulejmanow, Aliszanow, Alijew, Czerwjakow, Wasiljenko (2) i Abdullajew (libero)