Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE M: Popis Gjorgiewa, wygrane Łotwy, Chorwacji i Białorusi

Srebrna LE M: Popis Gjorgiewa, wygrane Łotwy, Chorwacji i Białorusi

Rozpoczęła swoje rozgrywki Srebrna Liga Europejska mężczyzn. W pierwszym weekendzie w grupie A Łotwa pokonała w Klagenfurcie Austrię, a Macedonia wygrała na wyjeździe z Kosowem. W grupie B Białoruś pokonała bez straty seta Albanię, a Chorwaci w trzech setach łatwo rozprawili się z Węgrami.

Reprezentacja Austrii zainaugurowała rozgrywki srebrnej Ligi Europejskiej meczem z Łotwą. Tylko w drugim secie gospodarze prowadzeni przez trenera Michaela Warma byli w stanie zagrozić rywalom. Pierwszego seta Łotysze pewnie wygrali do 21, potem górą byli właśnie Austriacy. Kolejne dwa sety siatkarze z Łotwy wygrywali do 17 i 22 i wywieźli z Klagenfurtu komplet punktów. Najskuteczniejszym zawodnikiem zwycięskiej drużyny był Edvarts Buivids, który zdobył w tym meczu 19 punktów. W zespole austriackim wyróżniał się Paul Buchegger, który zapisał na swoim koncie 22 punkty.

W drugim meczu grupy A Kosowo zmierzyło się z reprezentacją Macedonii. Gospodarze świetnie rozpoczęli to spotkanie, wygrywając pierwszego seta do 20. Potem jednak do głosu doszedł lider zespołu gości, Nikola Gjorgiew i zespół Kosowa nie mógł z nim sobie poradzić. Były już siatkarz Onico Warszawa zdobył w tym spotkaniu 31 punktów, a Macedończycy wygrali kolejne trzy sety do 16, 17 i 14, pewnie wywożąc z Ferizaj trzy punkty.

Austria – Łotwa 1:3
(21:25, 25:21, 17:25, 22:25)
Kosowo – Macedonia 1:3
(25:20, 16:25, 17:25, 14:25)

W Splicie siatkarze Chorwacji zmierzyli się w pierwszym meczu grupy B srebrnej Ligi Europejskiej z Węgrami. Różnica klas między drużynami była widoczna w każdym z trzech wysoko wygranych przez gospodarzy setów. Węgrzy wprawdzie na pierwszej przerwie technicznej w drugim secie prowadzili 8:5, ale po chwili przegrywali już… 9:16, a trzecią partię Chorwaci rozpoczęli od prowadzenia 8:1. W zespole prowadzonym przez trenera Ivana Rancica najskuteczniejsi byli Leo Andrić (15 pkt.) i Danijel Galić (14 pkt.).

W drugim meczu tej grupy w niedzielę Białorusini pokonali 3:0 reprezentację Albanii, ale wygrana nie przyszła im łatwo. Podopieczni trenera Jovana Melkasa walczyli dzielnie i starali się dotrzymać kroku gospodarzom, przegrywali jednak końcówki setów. Z dobrej strony w zespole gości pokazał się Anton Qafarena, który zdobył dla albańskiej drużyny 16 punktów. W zespole gospodarzy do zdobycia pierwszych trzech punktów przyczynili się zwłaszcza Artur Udrys (14 pkt.) oraz Andrei Radziuk (11 pkt.).

Chorwacja – Węgry 3:0
(25:12, 25:16, 25:14)
Białoruś – Albania 3:0
(25:23, 25:23, 25:21)