Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE M: Łotysze i Chorwaci ponownie bez porażki

Srebrna LE M: Łotysze i Chorwaci ponownie bez porażki

W srebrnej Lidze Europejskiej w grupie A oba mecze skończyły się w trzech setach, a wygrywali Łotysze i Austriacy. Po dwóch spotkaniach w tabeli prowadzi reprezentacja Łotwy. W grupie B drugie zwycięstwo odnieśli Chorwaci, którzy pokonali 3:1 Białorusinów. W meczu na Węgrzech również 3:1 wygrali przyjezdni – Albańczycy.

W pierwszej serii spotkań zwycięstwa odnieśli Łotysze i Macedończycy. Drużyny zmierzyły się ze sobą w kolejnej kolejce. W meczu nie było jednak emocji. Reprezentanci Łotwy zupełnie zdominowali starcie. W żadnym z setów Macedończycy nie byli w stanie przekroczyć bariery 20 punktów. Łotyszy do zwycięstwa poprowadzili Edvarts Buivids (16 punktów) oraz Romans Sauss (11 punktów). Ponownie najlepszym z podopiecznych Ljubomira Travicy był Nikola Gjorgiew, jednak jego 12 punktów nie wystarczyło, by Macedończycy podjęli walkę z przeciwnikami.

W drugim meczu tej grupy Kosowo podejmowało Austriaków. Gospodarze ponownie jednak nie zdołali zdobyć choćby punktu. W pierwszym i trzecim secie starali się walczyć z rywalami, jednak udało im się zgromadzić odpowiednio 18 i 17 punktów. W środkowej odsłonie Austriacy rządzili i dzielili na boisku, a ich rywale z trudem zapisali na swoim koncie więcej niż 10 punktów. Najbardziej na boisku wyróżniał się Paul Buchegger, który zdobył 17 punktów. Drugi z najlepiej punktujących Austriaków – Thomas Trothann w ciągu dwóch setów zdobył 9 oczek. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył natomiast Shkelqium Ismajli (10).

Łotwa – Macedonia 3:0
(25:17, 25:16, 25:19)
Kosowo – Austria 0:3
(18:25, 12:25, 17:25)

Chociaż Białorusini w pierwszym secie odnieśli zwycięstwo, w kolejnych nie byli już w stanie przeciwstawić się Chorwatom. Goście w poszczególnych setach od początku do końca utrzymywali się na prowadzeniu, wygrywając trzy sety z rzędu. Białorusinom w odwróceniu losów meczu nie pomogła nawet dobra postawa Andrei Radziuka (13 punktów). Chorwaci mocno zagrywali, skutecznie atakowali oraz 12 razy zapisali na swoim koncie punktowy blok. W szeregach Ivana Rancicia brylował Leo Andrić (28 pkt.). Dwucyfrowy dorobek mieli również Danijel Galić (14) i Filip Sestan (10).

Podobnie jak Białorusini, również Węgrzy rozpoczęli dwój mecz od wygranej partii. W kolejnych dwóch odsłonach toczyła cię zacięta walka, dłuższymi fragmentami drużyny grały na styku, jednak w obu ostatecznie 25:21 wygrywali goście. W czwartej partii Albańczycy przez większość czasu dominowali. Ich przewaga rosła, jednak w drugiej fazie seta gospodarze wrócili do walki i doprowadzili do wyrównania. Nie udało im się jednak doprowadzić do tie-breaka, bowiem od stanu 23:23 dwa oczka trafiły na konto Albańczyków i to oni triumfowali 3:1.

Białoruś – Chorwacja 1:3
(25:21, 17:25, 19:25, 20:25)
Węgry – Albania 1:3
(25:22, 21:25, 21:25, 23:25)