Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Srebrna LE M po czwartym weekendzie spotkań

Srebrna LE M po czwartym weekendzie spotkań

fot. CEV

W rozgrywkach srebrnej Ligi Europejskiej siatkarzy rozegrano czwartą kolejkę spotkań. Rywalizacja toczy się w dwóch grupach, a w miniony weekend zwycięstwa odniosły drużyny z Austrii, Grecji (grupa A) oraz Danii i Rumunii (grupa B). W pierwszym zestawieniu prowadzą Austriacy, natomiast ekipa rumuńska jest na czele zestawienia B.

Grupa A

W tym zestawieniu rywalizacja o pierwszą lokatę jest zacięta, a biją się o nią drużyny z Grecji i Austrii, które po czterech rozegranych spotkaniach mają tyle samo punktów. Austriacy w minionej kolejce wygrali w trzech setach, natomiast ci drudzy stracili seta. Obie ekipy w ostatni weekend mierzyły się z teoretycznie słabszymi rywalami. Siatkarze z Austrii stanęli na przeciw reprezentacji Bośni i Hercegowiny, a rywale nie stanowili dla nich żadnego zagrożenia. Podopieczni trenera Warma prowadzili praktycznie przez cały czas, a rywale zdołali poderwać się do walki na kilka chwil w pierwszej części trzeciego seta. Był to też efekt dekoncentracji i słabszej postawy Austriaków, którzy gdyby nie błędy zakończyli by całe starcie dużo szybciej. Pierwsze skrzypce w ich drużynie grali Paul Buchegger (19 punktów) oraz Alexander Berger (15 punktów). Ten pierwszy zanotował bardzo dobrą 76% skuteczność w ataku.Austria – Bośnia i Hercegowina 3:0
(25:20, 25:20, 25:21)

Składy zespołów:
Austria: Wohlfahrtstatter (4), Berger (15), Thaller (6), Grabmuller (3), Buchegger (19), Landfahrer (10), Kroiss (libero) oraz Tusch i Jurkovics
BiH: Gajić (3), Colo (5), Osmanović (10), Sormaz N. (2), Ristić (4), Vidović (1), Lukić (libero) oraz Janjić (libero), Milovanović (6), Sormaz L. i Popović (1)

Mimo że wygrali za trzy punkty, to grecka drużyna nie miała tak łatwej przeprawy z Węgrami. Grający we własnej hali podopieczni trenera Tanase w pierwszej partii oddali na początku inicjatywę rywalom, ale z czasem gra się wyrównała, a koniec seta należał do gospodarzy. W dużej mierze przez nieudane zagrania Greków. Ci w kolejnej odsłonie cały czas starali się grać na swoim poziomie, ale oddawali nadal punkty przeciwnikom. Mimo że wynik oscylował w okolicach remisu, udało im się w ostatnich chwilach dobrymi akcjami rozstrzygnąć partię na swoją korzyść. W dwóch kolejnych Grecy już zdecydowanie dominowali na boisku, miejscowi mieli pojedyncze zrywy, ale nie byli w stanie nawiązać walki. Zdecydowanym liderem greckiej drużyny był Nikos Zoupani.

Węgry – Grecja 1:3
(25:21, 23:25, 17:25, 15:25)

Składy zespołów:
Węgry: Horvath (6), Flachner (6), Kalmar (10), Keen (3), Nagy (6), David (10), Ban (libero) oraz Magyar, Flachner i Blazsovics (5)
Grecja: Zopupan (24), Filippov (1), Petreas (10), Raptis (7), Voulkidis (3), Fragkos (11), Daridis (libero) oraz Zisis (libero), Stivachtis, Kokkinakis (8) iTakouridis (6)


Grupa B:

Prowadzenie Rumunów w tej grupie jak na razie nie jest zagrożone, a drudzy obecnie Duńczycy mają do nich trzy punkty straty. W ostatnim starciu Azerowi zdołali ekipie z Rumunii urwać seta – drugiego. Zespół prowadzony przez trenera Pascu rozpoczął mecz od pewnej wygranej, a następnie oddali inicjatywę przeciwnikom, którzy zaczęli grać dużo skuteczniej. W końcówce rumuńska drużyna jeszcze doprowadziła do remisu, ale goście nie pozwolili sobie na stratę tej partii. Swoją szansę na przedłużenie spotkania stracili jednak w secie numer cztery, kiedy to w ostatnich akcjach stracili czteropunktową przewagę. Rumuńscy siatkarze walczyli do końca, set trwał najdłużej, ale to pozwoliło im zgarnąć pełną pulę punktową za to spotkanie.

Rumunia – Azerbejdżan 3:1
(25:20, 23:25, 25:21, 27:25)

Składy zespołów:
Rumunia: Mihalcea (14), Aciobanitei (12), Bartha (2), Lica (16), Bala (13), Olteanu (5), Kantor (libero) oraz Cristudor (libero), Matei (5), Dumitru (2) i Balean
Azerbejdżan: Batramow (14), Hasanli (4), Ibragimo (10), Samadow (13), Obodnikow (15), Baranow (7), Allahwerdijew (libero) oraz Chutukow (1), Aliszanow i Alijew

Gładką wygraną odnieśli Duńczycy, którzy w trzech setach pokonali Gruzję. Pierwsza i druga odsłona tego spotkania została rozegrana pod zupełne dyktando siatkarzy z Danii. Miejscowi zupełnie nie radzili sobie w ataku, kończąc mało którą akcję. Kiedy jednak wzmocnili trochę zagrywkę i zaczęli dużo lepiej atakować, sytuacja się zmieniła, a gra wyrównała. Mimo to ekipa trenera Knudsena lepiej blokowała i popełniała mniej błędów, co pozwoliło jej wygrać także w tym secie. Indywidualne zdobycze punktowe wśród Gruzinów nie były imponujące, wśród gości również, a najlepiej punktujący w tym meczu Nielsen zdobył 11 punktów.

Gruzja – Dania 0:3
(10:25, 22:25, 9:25)

Składy zespołów:
Gruzja: Chkholaria (3), Gejadze (2), Tskhomaria (7), Chachua O. (2), Zakaidz(e (3), Nutsubidze, Bauadze (libero) oraz Iobidze (1), Guniava (5), Chachua D. (1) i Gorgdadze (1)
Dania: Andersen (7), Overgaard (3), Jacobsen, Nielsen (11), Dahl (8), Madsen (6), Hjorth (libero) oraz Mollgaard (1), Kjaer (1), Mikelsons (9) i Jensen (4)

Zobacz również:
Wyniki oraz tabele srebrnej Ligi Europejskiej

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Europejska, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved