Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE M: Chorwacja i Łotwa wciąż niepokonane

Srebrna LE M: Chorwacja i Łotwa wciąż niepokonane

W czwartej serii spotkań w srebrnej Lidze Europejskiej mężczyzn nie było zbyt wielu emocji. W grupie A pewne zwycięstwa odnieśli Łotysze i Austriacy, wciąż walczący o awans do turnieju finałowego. Pewni gry w Final Four są już niepokonani w grupie B Chorwaci, a o krok o tego celu są reprezentanci Białorusi.

Czwarte zwycięstwo w swoim czwartym meczu w grupie A Ligi Europejskiej mężczyzn odnieśli siatkarze Łotwy. Podopieczni trenera Avo Keela bez najmniejszych problemów pokonali w Prisztinie reprezentację Kosowa i z kompletem punktów na koncie przewodzą tabeli. W środowym spotkaniu ich przewaga nie była nawet przez moment zagrożona, a w drugim secie rozbili gospodarzy, pozwalając im na zdobycie zaledwie 9 punktów. Najwięcej, bo 14 punktów dla łotewskiej drużyny zdobył w tym meczu Edvarts Buivids.

W drugim środowym meczu tej grupy reprezentacja Austrii pokonała 3:1 Macedonię. Było to trzecie zwycięstwo podopiecznych trenera Michaela Warma, które jednak nie przyszło im łatwo, Macedończycy, którzy mają zapewnione miejsce w turnieju finałowym jako gospodarz, postawili rywalom trudne warunki i w przegranych setach niewiele brakowało, a to oni byliby zwycięzcami. W zespole austriackim wyróżniali się Paul Buchegger (25 pkt.) oraz Alexandr Berger (20 pkt.). W drużynie gości 17 punktów zapisał na swoim koncie Nikola Gjorgiew.

Kosowo – Łotwa 0:3
(21:25, 9:25, 20:25)
Austria – Macedonia 3:1
(25:20, 23:25, 26:24, 25:20)

W czwartej serii spotkań w grupie B obydwa mecze były bardzo szybkie i jednostronne. Białorusini w Tiranie pewnie pokonali 3:0 reprezentację Albanii, zapisując na swoim koncie trzecie zwycięstwo. Podopieczni trenera Wiktara Bekszy są już o krok od zapewnienia sobie miejsca w turnieju finałowym. Liderem białoruskiej drużyny w tym meczu był Radziwon Miśkiewicz, który zdobył 11 punktów.

Równie szybko w meczu wyjazdowym poradzili sobie z reprezentacją Węgier Chorwaci. Podopieczni trenera Ivana Rancica wygrali w trzech szybkich setach, zachowując miano niepokonanej drużyny w tych rozgrywkach. Chorwaci zapewnili sobie już awans do turnieju finałowego, a w czterech dotychczasowych spotkaniach stracili zaledwie jednego seta. W meczu z Węgrami najwięcej punktów zdobyli Leo Andrić (13) oraz Fran Peterlin (12).

Albania – Białoruś 0:3
(17:25, 22:25, 14:25)
Węgry – Chorwacja 0:3
(17:25, 19:25, 18:25)