Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Srebrna LE M: Białoruś i Chorwacja zagrają w finale

Srebrna LE M: Białoruś i Chorwacja zagrają w finale

W meczach półfinałowych srebrnej Ligi Europejskiej Białoruś dosyć pewnie wygrała z Łotwą. Zacięty pojedynek stoczyły reprezentacje Macedonii i Chorwacji. Macedończycy prowadzili 2:0 w setach i nie byli w stanie rozstrzygnąć spotkania na swoją korzyść. W kolejnych trzech setach górą byli Chorwaci i to im przypadnie gra w finale.

Nie było większych emocji w meczu pomiędzy Białorusią a Łotwą. Białorusini bardzo szybko odskoczyli swoim rywalom na kilka punktów i przewagę tę utrzymali przez niemal całego seta. Łotysze ustępowali swoim rywalom szczególnie w przyjęciu, nadziewali się na szczelny blog Białorusinów i przegrywali 13:21. Z bardzo dobrej strony pokazał się Siergiej Busel, który zapisał na swoje konto sześć punktów w bloku. Łotysze dosyć wyraźnie przegrali tę część spotkania w stosunku 18:25.

W drugim secie było trochę więcej emocji, w reprezentacji Łotwy punktowali Pelamns i Rauss, ale ci dwaj zawodnicy niewiele mogli zdziałać, ponieważ nie znaleźli oni wsparcia wśród swoich kolegów i po raz drugi musieli uznać wyższość swoich rywali. Trzeci set nie miał większej historii i toczył się pod wyraźne dyktando Białorusinów, dominowali oni w każdym elemencie gry. Z kolei Łotysze popełnili wiele błędów własnych, nie mieli oni siatkarskich argumentów i nie nawiązali wyrównanej gry. Łotysze dzielnie stawiali opór swoim rywalom do stanu 16:14, po czym całkowicie oddali pole gry swoim rywalom i zeszli z boiska pokonani.

Białoruś – Łotwa 3:0
(25:18, 25:22, 25:15)

Białoruś: Radziuk (14), Audoczanka (9), Busel (9), Burau (8), Miszkewicz (8), Kurasz Alpewicz (libero) oraz Udrys, Chimaleuski i Szmat (1)
Łotwa: Wanags (4), Swans (7), Sauss (11), Petrows, Bujwids (1), Zaworotnijs (7), Iwanows (libero) oraz Pekmans (11), Abolins (3) i Sorokins

W drugim półfinałowym meczu zwycięzcę musiał wyłonić tie-break. Po ponad dwóch godzinach gry lepsi okazali się być Chorwaci, którzy odwrócili losy meczu i rozstrzygnęli go na swoją korzyść. Pierwszy set padł łupem Macedonii, pierwszoplanową postacią był zdobywca Nikola Gjorgiew, który w całym spotkaniu zdobył 27 punktów. Podobnie było w drugim secie, w którym Macedończycy ustrzegli się błędów własnych i wygrali tego seta 25:22.

Przełamanie nastąpiło w trzecim secie, Chorwaci poprawili swoje przyjęcie, skuteczniej zagrali w ataku, ich grę napędził Leo Andrić i dzięki niemu Chorwaci wygrali trzecią partię spotkania. W czwartym secie nadal dominowali na boisku i raz za razem powiększali swoją przewagę, podopieczni Ivana Rancica prowadzili 21:17 i dowieźli swoją przewagę do końca seta. W tie-breaku poszli za ciosem, nie popełnili błędów własnych, czego nie można powiedzieć o Macedończykach, i wygrali cały mecz 3:2.

Chorwacja – Macedonia 3:2
(21:25, 22:25, 25:22, 25:20, 15:9)

Chorwcja: Zhukouski (4), Galic (14), Dukic (7), Sestan (8), Andrić (28), Mihajl (10), Pervan (libero) oraz Giljanovic
Macedonia: G. Gjorgiew (1), N. Gjorgiew (27), Milew (7), Ljaftow (16), Andonow (3), Madjunkow (7), Angelowski (libero) oraz Iliew i Michaiłow