Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE M: Austria i Rumunia z kompletem punktów na czele grup

Srebrna LE M: Austria i Rumunia z kompletem punktów na czele grup

Reprezentacje Austrii (grupa A) i Rumunii (grupa B) mają na swoim koncie komplet punktów po drugiej serii spotkań srebrnej Ligi Europejskiej. Pierwsze wygrane w tych rozgrywkach zanotowali Grecy i Azerowie, na swoje pierwsze punkty wciąż czekają Bośniacy i Gruzini.

Pierwsze zwycięstwo w grupie A srebrnej Ligi Europejskiej odnieśli Grecy, którzy na własnym terenie pokonali 3:1 siatkarzy z Węgier. Pierwszego seta gospodarze wygrali bardzo wyraźnie, do 14, w trzech kolejnych walka była już o wiele bardziej wyrównana. Węgrzy urwali Grekom jednego seta, mimo iż do Pireusu przyjechali tylko w dziewięciosobowym składzie. 14 punktów dla zespołu gości zdobył Alpar Szabo. W drużynie greckiej wyróżniał się zdecydowanie Nikos Zoupani, który zapisał na swoim koncie 23 punkty.

Drugie zwycięstwo za trzy punkty mają na swoim koncie Austriacy, którzy po wygraniu z Grecją teraz w trzech setach rozprawili się na wyjeździe z Bośnią i Hercegowiną. Podopieczni trenera Michaela Warma w pierwszej partii rozbili gospodarzy do 12, w dwóch kolejnych również nie pozwolili im na przekroczenie bariery 20 punktów. Dobre spotkanie rozegrał Paul Buchegger, który zdobył dla swojej drużyny 19 punktów. Austriacy z kompletem punktów prowadzą w tabeli grupy A, Bośniacy z zerowym dorobkiem punktowym zajmują w niej ostatnie miejsce.

Grecja – Węgry 3:1
(25:14, 25:23, 23:25, 25:22)

Grecja: Zoupani (23), Filippov (5), Kokkinakis (7), Takouridis (9), Fragkos (7), Papalexiou (6), Zisis (libero) oraz Daridis (libero), Raptis (13), Voulkidis i Dalakouras
Węgry: Szabo (14), Bozoki (6), Horvath (3), Flachner (10), Magyar (1), David (13), Ban (libero) oraz Kalmar (12) i Keen

Bośnia i Hercegowina – Austria 0:3
(12:25, 18:25, 17:25)

Bośnia i Hercegowina: Gajic (2), Colo (5), Sormaz L., Osmanovic (8), Sormaz N. (7), Ristić (3), Mustafić (libero) oraz Lukic (libero), Milovanović (2), Didović, Vidovic i Popović
Austria: Wohlfahrstatter (10), Menner (10), Thaller (1), Grabmuller (3), Buchegger (19), Landfahrer (10), Ringseis (liibero) oraz Langwieser (libero), Jurkovics i Ibrahimovic (1)

Siatkarze Rumunii odnieśli pewne drugie już zwycięstwo w grupie B srebrnej Ligi Europejskiej, tym razem pokonując w trzech setach w Alexandrii Duńczyków. Pierwsze dwa sety przebiegały pod dyktando gospodarzy i ich prowadzenie nie było nawet przez moment zagrożone. Duńczycy przebudzili się w trzeciej partii, prowadzili nawet 21:17, ale w końcówce dali się dogonić i przegrali w walce na przewagi. Głównym autorami tej wygranej w zespole rumuńskim byli Laurentiu Lica (19 pkt.) oraz Marian Bala (16 pkt.).

Pierwsze zwycięstwo na swoim koncie zanotowali siatkarze z Azerbejdżanu. Wprawdzie mecz w Tibilisi z reprezentacją Gruzji rozpoczęli od przegranego łatwo seta do 18, to jednak trener Farid Dżalalow na w drugiej partii zmienił czterech zawodników w wyjściowym składzie i to dało efekt. Azerowie w kolejnych dwóch setach rozbili gospodarzy do 11, a w trzecim pokonali ich do 17 zgarniając pierwsze trzy punkty w tegorocznych rozgrywkach. Gruzini z zerowym dorobkiem punktowym zamykają tabelę grupy B.

Rumunia – Dania 3:0
(25:15, 25:21, 32:30)

Rumunia: Mihalcea (14), Aciobanitei (7), Bartha (2), Lica (19), Bala (16), Olteanu (3), Cristudor (libero) oraz Cuciureanu, Gheorghita (3), Balean i Kantor (libero)
Dania: Andersen (3), Overgaard (10), Jacobsen (4), Bonnesen (11), Nielsen (4), Madsen O. (7), Hjorth (libero) oraz Kjaer (3), Mikelsons (5) i Jensen

Gruzja – Azerbejdżan 1:3
(25:18, 11:25, 11:25, 17:25)

Gruzja: Guniava (5), Chkholaria (6), Gejadze (2), Tskhomaria (11), Chachua O. (3), Zakaidze (5), Buadze (libero) oraz Iobidze (1), Chachua D. (2), Gordadze (1), Khimsziaszwili (libero) oraz Nutsubidze (1)
Azerbejdżan: Bajramow (12), Aliszanow (4), Ibragimow (1), Samadow (5), Obodnikow (11), Czerwjakow, Abdullajew (libero) oraz Hasanli (7), Sulejmanow (13), Baranow (4), Wasiljenko (6) i Allahwerdijew (libero)