Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE K: Złoto i awans dla siatkarek Rumunii

Srebrna LE K: Złoto i awans dla siatkarek Rumunii

W pierwszym finałowym spotkaniu Słowenki pokonały u siebie Rumunki 3:1 i stanęły w piątek stanęły przed szansą zapewnienia sobie zwycięstwa w srebrnej Lidze Europejskiej siatkarek. Podopieczne Luciano Pedulli okazały się lepsze w drugim pojedynku i o zwycięstwie w dwumeczu musiał zadecydować złoty set. Rumunki wygrały go i zdobyły złoty medal rozgrywek oraz prawo do gry w złotej LE w przyszłym sezonie.

To Rumunki lepiej rozpoczęły spotkanie, gospodynie wyszły na dwupunktowe prowadzenie (4:2). Nie cieszyły się jednak z niego długo bowiem Słowenki błyskawicznie wyrównały wynik. Przyjezdne poszły za ciosem, seryjnie zdobywały punkty, co dało im czteropunktową zaliczkę (11:7). Sytuacja zmieniała się jednak jak w kalejdoskopie, podopieczne Luciano Pedulli przełamały chwilowy impas, dzięki czemu doprowadziły do remisu (12:12). Gra się wyrównała i przez długi czas wynik oscylował wokół remisu. W końcówce lepsze okazały się Rumunki, które zwyciężyły w tym secie 25:22.

Podopieczne Luciano Pedulli utrzymały wysoki poziom gry z końcówki pierwszej odsłony spotkania, kapitalnie weszły w drugą partię, błyskawicznie wypracowały czteropunktową przewagę. Rumunki zdominowały przeciwniczki, które nie mogły znaleźć sposobu na ich grę (9:3). Zawodniczki prowadzone przez Alessandro Chiappiniego nie zamierzały się poddawać, zbliżyły się do rywalek (10:13). Na nic więcej nie było ich jednak stać. Gospodynie świetnie zaprezentowały się w drugiej części seta i bez problemów zapisały na swoim koncie zwycięstwo także w drugiej partii (25:14).

Rumunki rewelacyjnie otworzyły także trzeciego seta, błyskawicznie wypracowały sobie trzypunktowe prowadzenie (3:0). Słowenki nie mogły znaleźć sposobu na skuteczną grę przeciwniczek i przegrywały już pięcioma ,,oczkami” (1:6). Podobnie jak w poprzedniej partii przyjezdne zaczęły odrabiać straty (9:11). Później jednak do głosu doszły gospodynie, które były lepsze od rywalek w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Bez większych problemów rozstrzygnęły końcówkę na swoją korzyść, wygrały seta 25:17 i o złotym medalu musiał zadecydować złoty set.

Decydująca odsłona tego dwumeczu z początku miała bardzo wyrównany przebieg, a przez długi czas gra toczyła się punkt za punkt. Słowenki zbudowały w jednym ustawieniu czteropunktową przewagę (9:5) i znalazły się blisko złotego medalu. Rumunki nie podłamały się jednak i mozolnie odrabiały starty aż doprowadziły tylko do remisu (10:10). W końcówce lepiej zaprezentowały się podopieczne Luciano Pedulli, które zdobyły złoty medal srebrnej Ligi Europejskiej siatkarek (15:12).

Rumunia – Słowenia 3:0
(25:22, 25:14, 25:17)
Wynik 1. meczu: 3:1 dla Słowenii
Złoty set: 15:12 dla Rumunii

Rumunia: Balintoni (3), Rus, Iancu (13), Budai-Ungureanu (21), Pirv (13), Alupei (12), Albu (libero) oraz Buterez, Trica (5), Ciocian
Słowenia: Mori (2), Grudina (7), Vovk (6), Scuka (10), Erzen (10), Planinsec (5), Janezić (libero) oraz Blazić (3), Zdovc Sporer, Zatković (1), Pintar, Sobocan, Pogacar