Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE K: Złote Szwedki, Albanki z brązem

Srebrna LE K: Złote Szwedki, Albanki z brązem

W Szwecji zakończył się turniej finałowy srebrnej Ligi Europejskiej Kobiet. Dość niespodziewanie w walce o brązowy medal lepsze okazały się reprezentantki Albanii, które bez straty seta pokonały Estonię, a w wielkim finale kadra Szwecji 3:1 wygrała z Austrią.

Po gładko przegranym półfinale Ligi Europejskiej w walce o brąz szybko, łatwo i przyjemnie mecz na swoją korzyść rozstrzygnęły siatkarki z Albanii. Nie dały one szans Estonii, a swoją wielką determinację wykazały zwłaszcza w premierowej odsłonie, w której praktycznie zmiotły rywalki z parkietu, triumfując 25:14. W drugim secie zespół z Estonii również nie miał zbyt wiele do powiedzenia, ulegając tym razem 17:25. Najbardziej wyrównana była trzecia cześć meczu o brązowy medal, ale i w niej inicjatywa należała do Albanek, które tylko w tej partii pozwoliły Estonkom przekroczyć granicę dwudziestu oczek. Całe spotkanie o brązowy krążek srebrnej Ligi Europejskiej trwało jednak zaledwie 65 minut.

Albania – Estonia 3:0
(25:14, 25:17, 25:21)

O wiele bardziej wyrównane było starcie o triumf w turnieju finałowym, choć jedynie na początku. Reprezentacja Szwecji do walki w finale przystąpiła po pewnym zwycięstwie nad Albanią, natomiast ekipa znad Dunaju w sobotę stoczyła czterosetowy pojedynek z kadrą Estonii. Premierową odsłonę gospodynie Final Four wygrały 25:23, a w kolejnym znów okazały się lepsze od Austriaczek, tym razem pokonując je 25:21. Całkowity przestój w szeregach zespołu ze Skandynawii nastąpił jednak w trzecim secie, w którym grę od początku do końca kontrolowały siatkarki z Austrii i dzięki wygranej w tej części meczu 25:26 udało im się przedłużyć losy spotkania. To chyba dość podrażniło Szwedki, które przejęły inicjatywę w czwartej odsłonie. Tym razem to one narzuciły swój rytm gry i zwycięstwem 25:17 przypieczętowały triumf w srebrnej Lidze Europejskiej Kobiet.

Szwecja – Austria 3:1
(25:23, 25:21, 16:25, 25:17)