Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE K: Szwedki i Austriaczki wciąż niepokonane, Kosowo i Gruzja czekają na wygraną

Srebrna LE K: Szwedki i Austriaczki wciąż niepokonane, Kosowo i Gruzja czekają na wygraną

fot. CEV

W grupie A Srebrnej Ligi Europejskiej wciąż niepokonane są Szwedki, które w sobotę pokonały po tie-breaku Estonię. Dla tej ekipy z kolei była to pierwsza porażka w rozgrywkach. Pierwsze zwycięstwo zanotowała reprezentacja Szwajcarii, która w trzech setach pokonała Kosowo. Zespół ten nie wygrał jeszcze nawet seta. Drugą wygraną w grupie B zanotowała Albania, nie oddając nawet seta Izraelowi. Wciąż niepokonane pozostają Austriaczki, które nie dały większych szans będącej bez zwycięstwa Gruzji.

W pierwszym meczu grupy A Szwecja zmierzyła się z Estonią. W pierwszych dwóch setach tego pojedynku to podopieczne trenera Andrei Ojametsa nadawały ton boiskowym wydarzeniom, przeważając w każdym elemencie siatkarskiej sztuki. Szwedki w obu setach nie zdobyły nawet 20 punktów. Nie zraziło to jednak zespołu ze Skandynawii, który do końca wierzył w wygraną. Podjął walkę w trzecim secie i wygrał po emocjonującej końcówce na przewagi 35:33. W czwartym secie długo trwała wyrównana walka, ale końcówka należała do podopiecznych Guillermo Gallardo, które tym samym wyrównały stan meczu na 2:2. W tie-breaku Estonki jedynie na początku dotrzymywały kroku Szwedkom, które potem podkręciły tempo i wygrywając 3:2, odwróciły losy meczu. Po stronie szwedzkiej nie do zatrzymania po raz kolejny była Isabelle Haak, która zdobyła aż 31 oczek. Dla Estonek 17 punktów zdobyła Kertu Laak.W drugim meczu tej grupy Kosowo nie miało nic do powiedzenia w starciu z reprezentacją Szwajcarii. Ogromna różnica była w bloku (17:1), a także w ataku (56% skuteczności Szwajcarek przy 42% Kosowa), w asach serwisowych było 11:5. W żadnym z setów reprezentantki Kosowa nie zdołały przekroczyć granicy 20 oczek. Dla Szwajcarek 16 razy zapunktowała Maja Storck, zaś dla Kosowa 7 oczek zdobyła Fjolla Shabani.

Estonia – Szwecja 2:3
(25:17, 25:18, 33:35, 20:25, 7:15)

Szwajcaria – Kosowo 3:0
(25:14, 25:15, 25:17)

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. A Srebrnej Ligi Europejskiej Kobiet


W grupie B Albania nie dała żadnych szans reprezentacji Izraela. Podopieczne Giuseppe Cuccariniego były zdecydowanie słabsze przede wszystkim w ataku. Zanotowały w tym elemencie zaledwie 29% skuteczności przy aż 51% rywalek. Albanki nie pozwoliły swoim przeciwniczkom w żadnym secie zdobyć nawet 20 punktów. Dla Izraela 13 oczek zdobyła Polina Malik, zaś liderką zwycięskiej ekipy okazała się Erblira Bici z 19 oczkami na koncie. Warto odnotować, że w sztabie reprezentacji Albanii pracuje Piotr Świniarski, statystyk Łuczniczki Bydgoszcz.

Na swoje pierwsze zwycięstwo wciąż czekają Gruzinki, które nie miały nic do powiedzenia w starciu z zespołem z Austrii. Podopieczne Svetlany Ilic zdominowały rywalizację w każdym elemencie, w asach serwisowych było 15:4, a bloku 6:1. Austriaczki zdeklasowały także rywalki, jeżeli chodzi o skuteczność ataku. Zanotowały w tym elemencie 51% efektywności przy 31% rywalek. 18 oczek dla Austrii zdobyła Nikolina Maros.

Izrael – Albania 0:3
(18:25, 16:25, 14:25)

Gruzja – Austria 0:3
(17:25, 14:25, 14:25)

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. B Srebrnej Ligi Europejskiej kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Europejska

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved