Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE K: Słowenki i Izraelki niepokonane, Cypryjki z pierwszym zwycięstwem

Srebrna LE K: Słowenki i Izraelki niepokonane, Cypryjki z pierwszym zwycięstwem

W trzeciej kolejce srebrnej liga euLigi Europejskiej siatkarek swoją trzecią wygraną zanotowały zawodniczki z Izraela, które pokonały u siebie Rumunki po tie-breaku. Zwycięstwo odniosły także Słowenki i to te dwa zespoły zajmują pierwsze pozycje w swoich grupach. Portugalki przegrały na wyjeździe z Greczynkami 1:3, a swoją pierwszą wygraną mogą się pochwalić także Cypryjki, które pokonały Gruzinki bez straty seta.

W meczu Izraelek z Rumunkami rozgrywanym w Hajfie pierwszy set bez większych problemów padł łupem gospodyń. W kolejnej partii kibice mogli być świadkami zdecydowanie bardziej zaciętej walki, o zwycięstwie w tej odsłonie spotkania zadecydowała gra na przewagi. Ostatecznie to podopieczne Giuseppe Cuccariniego okazały się lepsze (32:30) i prowadziły w tym spotkaniu już 2:0. Przyjezdne nie załamały się jednak porażką w dwóch pierwszych partiach. Znacząco poprawiły swoją grę, dzięki czemu wygrały wyrównaną trzecią partię. W kolejnej zdominowały rywalki (25:13), a o zwycięstwie w tej potyczce musiał zadecydować tie-break. Jednak w nim od początku gospodynie miały kontrolę nad przebiegiem gry. Błyskawicznie wypracowały sobie przewagę (5:1), którą bez większych problemów utrzymały do końca spotkania. Najskuteczniejszą siatkarką po stronie gospodyń została Polina Malik, która zdobyła 22 punkty, 19 ,,oczek” dołożyła Anna Velikiy. Po stronie gości najlepiej punktującą zawodniczką była Rodica Buterez z 20 ,,oczkami” na koncie. Siatkarki Izraela to jedyna drużyna bez porażki w grupie A.

Izrael – Rumunia 3:2
(25:17, 32:30, 20:25, 13:25, 15:11)

Izrael: Velikiy (19), Stein (2), Jaloba (8), Devash (12), Malik (22), Saada (10), Zilberman (libero) oraz Goffer, Marmen, Benjamin
Rumunia: Buterez (20), Balintoni (5), Iancu (17), Trica (14), Pirv (11), Onyejekwe (17), Tucmeanu (libero) oraz Rus (5), Ciocian (2), Alupei, Albu (libero)

Już od samego początku spotkania rozgrywanego w Nikozji Cypryjki narzuciły Gruzinkom swój styl gry. Gospodynie pewnie prezentowały się w polu serwisowym oraz w bloku, co pozwoliło im wygrać seta do 10. Po nieudanym początku siatkarki gości nie zamierzały składać broni, poprawiły swoją grę i aż do drugiej przerwy technicznej wynik oscylował wokół remisu. Dopiero w końcówce do głosu doszły podopieczne Ioannisa Nikolakisa, które prowadziły już 2:0. Trzecią odsłonę spotkania lepiej rozpoczęły Gruzinki, które na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:5. Cypryjki nie dały sobie jednak wydrzeć zwycięstwa, w dalszej części seta zdominowały rywalki i wygrały całe spotkanie 3:0. Gospodynie były lepsze od rywalek w praktycznie każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Najskuteczniejszą siatkarką po stronie gospodyń została Manolina Konstantinou, która zdobyła 15 ,,oczek”. Z kolei po stronie pokonanej drużyny najwięcej punktów (9), wywalczyła Ana Tevdoradze.

Cypr – Gruzja 3:0
(25:10, 25:19, 25:19)

Cypr: Charalambous (10), Stavrinides (10), Iodranous (6), I. Leonidou (3), Zakchaiou (11), Konstantinou (15), Mosfiloti (libero) oraz E. Leonidou, Mosfiloti (libero)
Gruzja: Gaprindashvili (4), Tevdoradze (9), Simoniia (7), Kalandadze (4), Markarashvili (3), Lobzhanidze (4), Koraevi (libero) oraz Ulumbelashvili (1), Diasamidze

W niedzielnej potyczce w grupie B Estonki podejmowały Słowenki. Podopieczne Andreja Ojametsa  świetnie rozpoczęły spotkanie, wypracowały trzypunktową przewagę, którą utrzymały aż do drugiej przerwy technicznej. Później gra gospodyń się zacięła, a do głosu doszły przyjezdne, które wygrały tę partię 25:23. Pozostałe dwie odsłony spotkania miały bardzo podobny przebieg. Lepiej otwierały je siatkarki z Estonii, lecz nie potrafiły one dowieźć zaliczki do końca seta. Słowenki doprowadzały do remisu, w końcówkach zachowywały więcej zimnej krwi wygrały drugą i trzecią partię odpowiednio 25:21 i 26:24, dzięki czemu zapewniły sobie trzecie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach srebrnej Ligi Europejskiej. Obie drużyny prezentowały podobną skuteczność w ataku i bloku, lecz zawodniczki gości okazały się lepsze w polu serwisowym oraz przyjęciu. Najlepiej punktującą siatkarką po stronie zwycięskiego zespołu była Tina Grudina z 13 ,,oczkami” na koncie, 12 wywalczyła Lana Scuka. Z kolei wśród gospodyń, najwięcej, bo po 15 punktów, zdobyły Kristiine Millen i Kristel Moor.

Estonia – Słowenia 0:3
(23:25, 21:25, 24:26)

Estonia: N. Peit (8), Monnakmae (2), Millen (15), Kullerkann (2), Hollas (6), Moor (15), Nolvak (libero) oraz Bahmatsev, E, Peit, Ennok, Pajula, Kiisk, Haidla (libero)
Słowenia: Mori (5), Grudina (13), Zdovc Sporer (2), Scuka (12), Erzen (5), Planinsec (11), Janezić (libero) oraz Zatković (8), Sobocan (2), Mikl (libero)

W drugim meczu grupy B naprzeciwko siebie stanęły siatkarki z Grecji i z Portugalii. Siatkarki z Półwyspu Iberyjskiego świetnie weszły w mecz, przyjezdne prezentowały się jednak od przeciwniczek lepiej w każdym elemencie i wygrały tego seta do 15. Podrażnione gospodynie na kolejną partię wyszły zupełnie odmienione, tym razem to one zdominowały rywalki zwyciężając do 14. Pozostałe dwa sety także bez większych problemów padły łupem podopiecznych Guillermo Hernandeza, które wygrały całe spotkanie 3:1. Na przestrzeni całego spotkania oba zespoły zanotowały identyczną liczbę punktowych bloków, ale w pozostałych elementach siatkarskiego rzemiosła lepiej prezentowały się gospodynie. Wśród siatkarek zwycięskiej drużyny najwięcej punktów zdobyła znana z polskich boisk Olga Strantzali, która zapisała na swoim koncie 15 ,,oczek”. Z kolei po stronie siatkarek z Półwyspu Iberyjskiego najskuteczniejszą zawodniczką była Julia Kavalenka, która wywalczyła 14 punktów.

Grecja – Portugalia 3:1
(15:25, 25:14, 25:19, 25:15)

Grecja: Lamprousi (9), Strantzali (15), Merteki (10), Vasilantonaki (13), Papafotiou (4), Emmanouilidou (12), Artakianou (libero) oraz Totsidou (1), Kyparissi, Iakovidou (libero)
Portugalia: Duarte (6), V. Rodriguez, Hurst (10), A. Roudriguez (9), Kavalenka (14), Gomez (9), Resende (libero) oraz Pereira, Durao (1), Clemente, Vale (1), Basto (libero)