Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE K: Siatkarki z Izraela i Słowenii z kompletem zwycięstw

Srebrna LE K: Siatkarki z Izraela i Słowenii z kompletem zwycięstw

Rozgrywki srebrnej Ligi Europejskiej kobiet nie zwalniają tempa. W środę odbyła się bowiem druga kolejka zmagań. Swoje kolejne zwycięstwa odniosły reprezentacja Izraela i Słowenii, obejmując prowadzenie w swoich grupach. Spotkanie na wyjeździe wygrały Estonki, które pokonały Portugalki. Czwarty pojedynek tej kolejki czyli mecz Rumunek z Cypryjkami odbędzie się dopiero 18 czerwca.

W meczu rozgrywanym w Hajfie Izraelki podejmowały Gruzinki. W premierowej partii zdecydowanie dominowały gospodynie, które zwyciężyły w secie 25:18. Początek drugiej odsłony spotkania miał jednak zgoła inny przebieg, gdyż przyjezdne wypracowały sobie pokaźną zaliczkę, w pewnym momencie prowadząc już nawet dziewięcioma punktami (16:7). Podopieczne Giuseppe Cuccariniego jednak się nie poddawał, odrabiając dystans dzielący ich od rywalek, by ostatecznie wygrać także w tej partii (25:23). W trzecim secie przewagę miały już gospodynie, które odniosły drugie zwycięstwo w tych rozgrywkach. Siatkarki Izraela prezentowały się lepiej od rywalek w praktycznie każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, a zwłaszcza w polu serwisowym, gdzie zanotowały dodatni bilans zysków i strat (9:5). Najlepiej punktującą zawodniczką po stronie zwycięskiej drużyny została Polina Malik, która zanotowała na swoim koncie 20 ,,oczek”. Z kolei w drużynie przyjezdnych najskuteczniejsza była Ana Tevdoradze, osiągając 18 punktów.

Grupa A:
Izrael – Gruzja 3:0
(25:18, 25:23, 25:17)

Izrael: Velikiy (17), Stein (3), Jaloba (4), Devash (5), Malik (20), Saada (7), Zilberman (libero)
Gruzja: Gaprindashvili (7), Tevdoradze (18), Ulumbelashvili (1), Kalandadze (11), Markarashvili (1), Lobzhanidze (3), Koraevi (libero) oraz Beriashvili, Diasamidze, Simoniia (5)

Pierwszy set spotkania między Portugalkami i Estonkami dość pewnie wygrały zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego (25:17), jednak w drugiej partii zwycięstwo w takim samym stosunku odniosły podopieczne Andreja Ojametsa. Kolejne dwie odsłony spotkania były już zdecydowanie bardziej zacięte i rozstrzygnęły się w końcówkach. Raz lepsze były gospodynie, a raz przyjezdne, dlatego o zwycięstwie musiał zadecydować tie-break. W decydującym secie od samego początku doszło do wyrównanej walki, lecz po zaciętej końcówce to Estonki mogły cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach srebrnej Ligi Europejskiej. Portugalki lepiej zaprezentowały się w bloku oraz w polu serwisowym, z kolei siatkarki prowadzone przez Ojametsa skuteczniej atakowały, zwłaszcza w ostatniej partii. Najlepiej punktującą zawodniczką w szeregach przyjezdnych została Kristel Moor, notując na swoim koncie 23 ,,oczka”, natomiast w drużynie z Półwyspu Iberyjskiego najwięcej punktów (21) zdobyła Marta Hurst.

Grupa B:
Portugalia – Estonia 2:3
(25:17, 17:25, 25:23, 25:27, 13:15)

Portugalia: Duarte (7), Rodriguez V. (5), Hurst (21), Rodriguez A. (14), Kavalenka (20), Gomes (15), Resende (libero) oraz Pereira
Estonia: Peit (11), Monnakmae (3), Millen (18), Kullerkann (16), Hollas (6), Moor (23), Nolvak (libero) oraz Bahmatsev (1), Ennok, Pajula, Kiisk, Haidla (libero)

W drugim meczu grupy B Greczynki podejmowały Słowenki. Od początku pierwszej partii dominowały przyjezdne, które bez większych problemów rozstrzygnęły pierwszą odsłonę spotkania na swoją korzyść. W obu kolejnych partiach to gospodynie lepiej zaczynały, jednak w miarę trwania seta gra Słowenek rozkręcała się i ostatecznie to one wyszły zwycięsko z tego pojedynku. Podopieczne Alessandro Chiappiniego lepiej prezentowały się zwłaszcza w bloku, w którym zdobyły aż 11 ,,oczek”, a także w polu serwisowym. Na uwagę zasługuje fakt, że siatkarki gości zdobyły więcej punktów zagrywką niż zrobiły pomyłek w tym elemencie (7:4). Najskuteczniejszą zawodniczką po stronie gospodyń była Anthi Vasilantonatki, która zdobyła aż 21 „oczek”. W reprezentacji Słowenii po 11 punktów zanotowały: Lana Scuka, Darja Erzen i Sasa Planinsec.