Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE K: Pierwsze mecze w grupach A i B

Srebrna LE K: Pierwsze mecze w grupach A i B

W weekend rozpoczęła rozgrywki srebrna Liga Europejska siatkarek z udziałem ośmiu zespołów podzielonych na dwie grupy. W grupie A Szwecja pewnie pokonała 3:0 Szwajcarię, a zespół Estonii rozgromił na wyjeździe reprezentację Kosowa. W pierwszych meczach grupy B Austria pokonała 3:1 Izrael, a Gruzja uległa 0:3 Albanii.

Początek srebrnej Ligi Europejskiej był udany w wykonaniu siatkarek reprezentacji Szwecji. Podopieczne trenera Guillermo Gallardo pokonały 3:0 Szwajcarię. W pierwszym i trzecim secie przewaga Szwedek nie podlegała dyskusji, w drugim jednak to zespół gości cały czas miał przewagę. Gospodynie goniły wynik i rozstrzygnęły tego seta na swoją korzyść dopiero w końcówce. 23 punkty dla zwycięskiej drużyny zdobyła Isabelle Haak, na co dzień występująca we włoskiej Serie A.

W niedzielnym meczu grupy A w kosowskim Ferizaju nie było emocji. Gospodynie gładko uległy 0:3 reprezentacji Estonii. W pierwszym secie siatkarki z Kosowa zdołały zdobyć zaledwie 8 punktów. W dwóch pozostałych setach było już lepiej – po stronie gospodyń było 12 i 17 punktów, głównie dlatego, że szkoleniowiec reprezentacji Estonii dokonywał zmian. 12 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyła Liis Kullerkann.

Szwecja – Szwajcaria 3:0
(25:13, 26:24, 25:17)
Kosowo – Estonia 0:3
(8:25, 12:25, 17:25)

Zwycięstwem rozpoczęły rywalizację w grupie B srebrnej Ligi Europejskiej siatkarki Austrii. Podopieczne trener Svetlany Ilić wygrały w Klagenfurcie 3:1 z reprezentacją Izraela, zapisując na swoim koncie trzy pierwsze punkty. Po dwóch wygranych setach gospodynie wyraźnie się rozprężyły, co natychmiast wykorzystały siatkarki Izraela prowadzone przez trenera Giuseppe Cuccariniego. W czwartym secie Austriaczki znów były jednak o wiele lepsze od rywalek i wygrały 3:1. Prym w zwycięskim zespole wiodły Srna Markovic (19 pkt.) i Monika Chrtianska (18 pkt.).

W niedzielnym meczu grupy B Gruzja podejmowała reprezentację Albanii. Inauguracja nie była szczęśliwa dla gospodyń, które uległy rywalkom w Tbilisi 0:3. W trzecim secie Gruzinki wprawdzie dość długo prowadziły, było nawet 21:18, ale ostatecznie przegrały 22:25. Wyraźną liderką reprezentacji Albanii była Erblira Bici, która zapisała na swoim koncie 26 punktów.

Austria – Izrael 3:1
(25:21, 25:12, 20:25, 25:15)
Gruzja – Albania 0:3
(16:25, 18:25, 22:25)