Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE K: Pierwsze finałowe starcie dla Słowenek

Srebrna LE K: Pierwsze finałowe starcie dla Słowenek

Reprezentacja Słowenii przybliżyła się do triumfu w rozgrywkach Srebrnej Ligi Europejskiej kobiet. Podopieczne Alessandro Chiappiniego pokonały w pierwszym finałowym pojedynku reprezentację Rumunii. Słowenki pozwoliły rywalkom na ugranie tylko jednej partii. Starcie rewanżowe zostanie rozegrane w najbliższy piątek.

Spotkanie znakomicie rozpoczęły Słowenki, które szybko wyszły na trzypunktowe prowadzenie (3:0). Rumunki nie zamierzały jednak oddawać pola rywalkom i wkrótce był remis po 6. Chwilę potem inicjatywę znów przejęły podopieczne Alessandro Chiappiniego, które tym razem odskoczyły na cztery oczka (11:7). O czas poprosił wówczas szkoleniowiec Rumunii, Luciano Pedulla. Po wznowieniu gry jego ekipa odrobiła część strat, doprowadzając w pewnym momencie do remisu (14:14), ale Słowenki kontrolowały przebieg wydarzeń i w końcówce znów zaczęły dominować (21:16). Partię wygrały one wynikiem 25:19.

Gospodynie starcia dobrze weszły też w kolejnego seta i szybko znalazły się na prowadzeniu (5:1). Rumuńskie siatkarki jednak nie odpuszczały i wkrótce przegrywały tylko jednym oczkiem (7:8). Gra zaczęła się toczyć punkt za punkt. Przy wyniku po 14 odskakiwać zaczęły przyjezdne i wkrótce wygrywały one 17:14. Przerwa wzięta na żądanie trenera Chiappiniego nie wybiła ich z rytmu. Rumunki utrzymywały przewagę i wygrały seta 25:22.

Trzecia partia rozpoczęła się od wymiany ciosów. Trwała ona do wyniku po 4. Wtedy inicjatywę zaczęły przejmować Słowenki, które wyszły na trzypunktowe  prowadzenie (8:5). Nie utrzymały go jednak długo, bowiem chwilę potem rywalki doprowadziły do remisu  (9:9). Gra na moment wyrównała się, ale wciąż minimalnie z przodu były gospodynie (15:13). Przy wyniku 18:14 o czas poprosił trener Pedulla, ale po powrocie na boisko słoweńskie siatkarki jeszcze powiększyły swoją przewagę. W końcówce partii wynosiła ona aż sześć oczek (23:17). Gospodynie pewnie triumfowały 25:21.

Czwartą odsłonę lepiej rozpoczęły reprezentantki Rumunii (2:0). Po chwili jednak gra wyrównała się i przewagę znów budować zaczęły siatkarki ze Słowenii. Wkrótce była ona już czteropunktowa (8:4). Taką nadwyżkę miejscowe utrzymywały do wyniku 10:6. Wtedy rywalki zbliżyły się do nich na jedno oczko, a chwilę potem był remis po 11. Rozpoczęła się wymiana ciosów, która trwała do stanu 18:18. Dwie akcje padły wówczas łupem Rumunek i Alessandro Chiappini poprosił o czas. Po nim jednak przewaga gości wzrosła do trzech oczek (22:19). Słowenki zdołały jednak odrobić straty i to one ostatecznie wygrały seta 25:22, a całe spotkanie 3:1.

Słowenia – Rumunia 3:1
(25:19, 22:25, 25:21, 25:22)

Słowenia: Mori (3), Grudina (11), Vovk (11), Scuka (16), Erzen (17), Planinsec (8), Janezić (libero) oraz Zatković (1), Sobocan (1)
Rumunia: Buterez (3), Balintoni (6), Rus (16), Iancu (13), Pirv (12), Roman (2), Albu (libero) oraz Budai-Ungureanu (13), Trica, Ciucu, Ciocian (1), Alupei (6)