Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE K: Niepokonana Austria pewna gry w Final Four, pierwsza porażka Szwecji

W czwartej serii spotkań srebrnej Ligi Europejskiej pierwszej porażki doznały siatkarki Szwecji, które na własnym terenie przegrały 2:3 z Estonią. Zachowały jednak fotel lidera grupy A. W grupie B nadal niepokonane są siatkarki z Austrii, które są już pewne gry w Final Four. O krok od tego celu jest reprezentacja Albanii.

Liderki grupy A srebrnej Ligi Europejskiej stoczyły zacięty pojedynek z reprezentacją Estonii. Gospodynie dwukrotnie w tym meczu obejmowały prowadzenie, a siatkarki z Estonii nie poddawały się i dwukrotnie doprowadzały do wyrównania. Najbardziej zacięta była końcówka czwartego seta, którą przyjezdne wygrały na przewagi 27:25, doprowadzając tym samym do tie-breaka. W decydującej partii Estonia miała przewagę od samego początku, a od stanu 10:5 pozwoliła Szwedkom na zdobycie już tylko jednego punktu. Tym samym pierwsza porażka reprezentacji Szwecji w rozgrywkach stała się faktem. W zespole gospodyń liderką ponownie była Isabelle Haak, która zapisała na swoim koncie 30 punktów. Najskuteczniejsza w drużynie Estonii była Anu Ennok, która zdobyła 18 punktów.

W Prisztinie reprezentacja Szwajcarii nie miała problemów z pokonaniem najsłabszej w grupie drużyny Kosowa. Był to drugi wygrany mecz podopiecznych trenera Timothy Lippunera i dzięki temu Szwajcarki wciąż jeszcze mają szanse na awans do turnieju finałowego. Muszą jednak wygrać z Estonią lub Szwecją w ostatnich meczach grupowych. W Prisztinie 11 punktów dla zespołu zdobyła Laura Kuenzler.

Szwecja – Estonia 2:3
(25:20, 18:25, 25:21, 25:27, 6:15)
Kosowo – Szwajcaria 0:3
(18:25, 20:25, 15:25)

W grupie B reprezentacja Albanii wygrała w Tiranie 3:1 z Izraelem, notując na swoim koncie trzecie zwycięstwo. Albanki triumfowały w dwóch pierwszych setach, jednak w trzecim siatkarki z Izraela prowadzone przez Giuseppe Cuccariniego odrobiły straty i wygrały końcówkę na przewagi 29:27. W kolejnej partii gospodynie już nie miały sentymentów, wygrały pewnie do 16 i całe spotkanie za trzy punkty. Liderką zespołu albańskiego była Erblira Bici, która punktowała w tym meczu 28 razy. W zespole gości 20 punktów zapisała na swoim koncie Polina Malik.

Bez porażki przez rozgrywki idą reprezentantki Austrii. W Amstetten zespół prowadzony przez Svetlanę Ilić wygrał po raz czwarty, tym razem pokonując 3:1 Gruzję. Gospodynie po dwóch łatwo wygranych setach wyraźnie rozprężyły się w trzecim, co wykorzystały rywalki. Liderką reprezentacji Gruzji była Gvanca Ulumbelaszwili, która zdobyła dla swojego zespołu 16 punktów. W czwartym secie Austriaczki już nie dały rywalkom większych szans, pewnie wygrywając 25:16 i tym samym zapewniając sobie już awans do turnieju finałowego, który odbędzie się w Szwecji.

Albania – Izrael 3:1
(25:23, 25:19, 27:29, 25:16)
Austria – Gruzja 3:1
(25:21, 25:16, 23:25, 25:16)