Strona Główna > Aktualności > Srebrna LE K: Kolejne zwycięstwa Austriaczek, Szwedek i Estonek

Srebrna LE K: Kolejne zwycięstwa Austriaczek, Szwedek i Estonek

W drugiej serii spotkań srebrnej Ligi Europejskiej kobiet doszło do pierwszego podziału punktów. Estonki dopiero po tie-breaku pokonały Szwajcarki. Kolejne zwycięstwo na swoim koncie zapisały również siatkarki Szwecji, które bez straty seta wygrały z reprezentantkami Kosowa. W grupie B kolejny raz triumfowały Austriaczki. Po pierwsze zwycięstwo sięgnęły natomiast siatkarki z Izraela.

W Estonii obie drużyny grały falami. W pierwszej partii przez niemal cały czas na prowadzeniu pozostawały Szwajcarki, które wygrały ją do 21. Z czasem inicjatywę przejęły gospodynie, triumfując w drugiej odsłonie. Niemal cały trzeci set toczył się pod dyktando Szwajcarek, które koncentrację straciły dopiero w końcówce i dopiero po grze na przewagi wygrały. Estonki zdominowały czwartego seta, a następnie poszły za ciosem w piątym. Starania Laury Kauenzler nie wystarczyły i Szwajcarki musiały uznać wyższość rywalek. Kauenzler zdobyła aż 35 punktów. W reprezentacji Estonii prym wiodła Kertu Laak (27 punktów).

Pierwsze dwa sety rywalizacji reprezentacji Kosowa i Szwecji były niezwykle zacięte. Drużyny nie były w stanie zbudować większej niż dwu-, trzypunktowej przewagi. W obu jednak lepiej końcówkę rozegrały siatkarki ze Szwecji. Zupełnie inny przebieg miała trzecia partia. Szwedki od początku do końca kontrolowały grę, a ich rywalki zdobyły zaledwie 10 punktów, z czego cztery padły po błędach przyjezdnych. Najjaśniejszym punktem reprezentacji Szwecji była zdobywczyni 21 punktów – Isabelle Haak.

Estonia – Szwajcaria 3:2
(21:25, 25:17, 24:26, 25:18, 25:12)
Kosowo – Szwecja 0:3
(21:25, 23:25, 10:25)

W pierwszym meczu grupy B Austriaczki bez większych problemów pokonały Albanki. Tylko na początku meczu gospodynie były w stanie wyjść na prowadzenie, jednak przyjezdne szybko przejęły inicjatywę i nie oddały jej aż do końca. Największą różnicę widać było w skuteczności ataku. Gospodynie skończyły 24% ataków, a Austriaczki – 40%. Najwięcej punktów w tym spotkaniu zdobyła Nikolina Maros (16 – dwa asy, 11 ataków przy 55% skuteczności oraz trzy bloki).

Pierwsze trzy sety meczu reprezentacji Izraela i Gruzji były zacięte. Drużyny wychodziły na prowadzenie, jednak szybko je traciły. Pierwszego i trzeciego seta wygrały reprezentantki Izraela, a drugiego Gruzinki. Czwarta odsłona miała odmienny przebieg od poprzednich. Od początku do końca na prowadzeniu pozostawały gospodynie, które wygrały seta do 16, a cały mecz 3:1. Najlepiej w tym meczu zagrała Polina Malik, która zdobyła 22 punkty.

Albania – Austria 0:3
(18:25, 17:25, 21:25)
Izrael – Gruzja 3:1
(25:21, 23:25, 25:20, 25:16)