Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Spory problem holenderskiego klubu

Spory problem holenderskiego klubu

fot. Arkadiusz Buczyński

W 1/8 finału Pucharu Challenge siatkarzy holenderski Orion Doetinchem zmierzy się z Gazpromem Surgut. Nie wiadomo jednak jeszcze, czy dojdzie do pierwszego meczu zaplanowanego w Surgucie na 17 stycznia, bowiem działacza Oriona mają problem z zebraniem potrzebnej sumy na wylot do Rosji.

Zdobywca Pucharu Holandii Orion Doetinchem ma spory problem z zebraniem sumy potrzebnej na wyjazd na mecz 1/8 finału Pucharu Challenge do Rosji. Zgodnie z pucharową drabinką Holendrzy trafili na Gazprom Surgut, a pierwszy mecz ma odbyć się w Rosji 17 stycznia. Podróż na zachodnią Syberię (ok. 4 tys. km) ma kosztować holenderski klub około 25 tysięcy euro.Pozostanie w domu i odpuszczenie meczu nie jest żadnym wyjściem – przyznał Wijnand Geerdink, prezes klubu. – Jeśli nie pojedziemy, zostaniemy ukarani przez CEV grzywną w wysokości 20 tys. euro oraz będziemy wykluczeni z europejskich pucharów przez trzy lata. To skandalicznie wysoka grzywna, ale rozumiem też CEV, jeśli nie mamy pieniędzy, nie powinniśmy się zgłaszać do rozgrywek pucharowych. Zrobimy wszystko, by zebrać te pieniądze, już teraz rozmawiamy z naszymi sponsorami – mówi szef holenderskiego klubu.

Dobrze, że mówi się o tym, ile kosztuje nas ta podróż. W piłce nożnej to niewyobrażalna sytuacja, by klub nie miał pieniędzy na mecz w europejskich pucharach. Poza piłką nożną jednak taki los spotyka wiele klubów, bowiem inne dyscypliny są niedofinansowane. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że kilku graczy Oriona pracuje na pełen etat, by związać koniec z końcem – mówi Dik Hausinkveld, zawodnik Oriona. – Gramy dla przyjemności i głupio by wyszło, gdyby nasze dobre mecze przeciwko Lewskiemu Sofia w 1/16 finału nie zostały nagrodzone. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by polecieć do Surgutu – dodał środkowy holenderskiej drużyny,

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved